Poliaci: Americkí vojaci sa u nás správajú ako kobylky. Toto chceme, Slováci?

Obyvatelia poľskej obce Powidz neďaleko Poznane vo Veľkopoľskom vojvodstve, kde sa začína rozsiahla výstavba skladov pre americkú armádu, sú pobúrení. Sťažujú sa, že Američania, ktorých je tam asi tisíc a tvoria rozhodujúcu časť stavebných skupín, sa správajú „ako saranče“.

Americkí vojaci ničia ťažkou technikou úzke lokálne cesty, elektrické stĺpy, kanalizáciu aj majetok miestnych obyvateľov. Okrem toho za stovky vozidiel neplatia cestnú daň. Poľská armáda, ktorá tam predtým sídlila, to pritom robila a citeľne tým prispievala do miestneho rozpočtu.

„Neuplynie týždeň bez škandálov, dopravných nehôd a sťažností miestnych obyvateľov na Američanov u starostu Powidze. Americký vojenský konvoj nedávno nezvládol zákrutu a zbúral jednému z miestnych obyvateľov plot. Nikto sa mu ani len neospravedlnil,“ tvrdí člen miestnej samosprávy. Informujú médiá.

Konštatujeme: Nech sú nám naši poľskí susedia „príkladom“ toho, ako to nerobiť.

Po roku 1989 sme sa zbavili sovietskych vojenských základní na našom území a odišli aj sovietski vojaci a bolo nám sľubované, že už nikdy do žiadnych vojenských paktov nepôjdeme. A dnes aj nám hrozí, že na území Slovenskej republiky budú základne USA a rozmiestnení americkí vojaci. Odmietame, aby na slovenskom území boli akékoľvek základne cudzích vojsk, či už americké, ruské, čínske alebo japonské. Na našom území môžu byť iba slovenské vojenské základne.

Z dlhodobého hľadiska považujeme za najlepšie riešenie pre Slovenskú republiku, aby sme boli vojensky neangažovaným štátom.

Vyhlásenie nášho hnutia k členstvu Slovenskej republiky v NATO si môžete prečítať TU.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds