Rohovce sú slovenským zrkadlom. Lebo si necháme skákať po hlavách vo vlastnom štáte

Súčasná vláda má veľký problém. Klesajú jej preferencie, preto Smer-SD už pripravuje ďalšie „sociálne“ balíčky a straší voličov (v prípade ich nezvolenia) zrušením už využívaných, napr. bezplatné vlaky. Danko na čele SNS si v nedeľnej diskusii cibril svoje ego na priateľovi extrémistického Jobbiku – Kotlebovi a Béla si v poslednej chvíli zachraňuje politický zadok a pritlačil na „partnerov“, aby novela zákona o štátnych symboloch nezakazovala spievanie hymny iného štátu na území SR.

V opozícii sa tiež chystajú na voľby. Vrážajú nekresťanské peniaze do reklamy na sociálnych sieťach, strácajú čas nezmyselnými „tlačovkami“, kde namiesto riešenia, ktoré by malo byť konsenzom, len vyzývajú toho či oného na podanie demisie a na vyhlásenie predčasných volieb.

Toto trápi súčasnú politickú reprezentáciu na Slovensku. Málokoho však trápi žalostná situácia v Rohovciach, v okrese Dunajská Streda, kde miestna samospráva i naďalej blokuje otvorenie základnej školy s vyučovacím jazykom slovenským. Zatiaľ tento nedostatok riešia rodičia tým, že svoje deti zapisujú a posielajú do 8,5 km vzdialených Lehníc, ktoré už dnes vyhlasujú, že už v najbližších rokoch prestanú suplovať Rohovce z kapacitných dôvodov, keďže sa obec rozrastá. Do vzniknutej situácie sa symbolicky zapojil aj premiér Pellegrini.

Ale naozaj iba symbolicky a to novelou zákona o štátnej správe v školstve a školskej samospráve. Tá dáva obciam za povinnosť zriadiť slovenské triedy, ak sa v okruhu 6 kilometrov nenachádza škola s vyučovacím jazykom slovenským. Myslíte si, že táto, už schválená, novela zákona niekoho z predstaviteľov rohoveckej samosprávy zaujíma, aj napriek tomu, že štát ponúka peniaze a pozemok na stavbu školy v obci? Ak ste si odpovedali, že nie, tak ste trafili do čierneho.

Starostu a poslancov Rohoviec netrápia problémy vlastných občanov slovenskej národnosti, ktorých počet sa od roku 2001 do 2011 zvýšil zo 120 na 204. Piati z nich sú totiž priami straníci SMK a jej politická stratégia nikdy nepodporovala slovenské záujmy. Ani jej nikdy nebude záležať na potrebách čoraz väčšieho počtu občanov so slovenskou národnosťou na slovenskom juhu. A ich stratégia je založená na šovinistických princípoch, ktoré si uvedomujú „nebezpečenstvo“ slovenských škôl na slovenskom juhu. Čím viac ich vznikne, tým menej detí bude navštevovať tie „maďarské“.

—————————————————

Stanovisko Róberta Šveca: Prax ukazuje, najmä na slovenskom juhu, že školstvo v rukách samosprávy, je ďalším chorým prvkom na slovenskej politickej scéne, ktorý musíme eliminovať. A aj preto sa zasadíme o to, aby bolo školstvo výhradne v rukách štátu. Väčšinové obyvateľstvo nemôže byť a ani nebude cudzincom vo svojom vlastnom štáte.  

—————————————————

Predstavitelia SMK vedia, že na slovenskom juhu sú aj zodpovední rodičia, ktorí keby mali príležitosť, tak svoje dieťa do slovenskej školy zapíšu, lebo si uvedomujú, že iba tak majú ich deti väčšiu príležitosť uchytiť sa na Slovensku. Teda, v skratke povedané, zámer je retardovať akúkoľvek slovenskú aktivitu na slovenskom juhu.

Predstavitelia samosprávy v obci Rohovce buď nevedomky alebo zámerne nechcú dodržiavať zákon(y) SR, čím nezmyselne škodia všetkým občanom Rohoviec a okolitých dedín, bez rozdielu na národnosť.

Štát musí prevziať iniciatívu, školu otvoriť a poskytnúť tak Slovákom na juhu našej vlasti rovnaký štandard, aký majú zabezpečený občania maďarskej národnosti. Štát na to páky má, len súčasní politici naprieč celým politickým spektrom riešia svoje preferencie a zvysoka kašlú na občana, ktorý je podnájomníkom vo vlastnom štáte. A to sa musí zmeniť!

Autor: Pavol Poprocký

Fotografia, ktorá zachytáva predvolebnú kampaň v obci Rohovce. Sú Rohovce ešte slovenskou obcou?

Predstavitelia samosprávy v Rohovciach. Verejní činitelia, platení z peňazí všetkých občanov Slovenskej republiky sa ani nenamáhajú zakrývať svoju aroganciu, pokiaľ ide o používanie štátneho jazyka, slovenčiny vo verejnom styku.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds