Poprocký: Čomu sa venujem vo svojom voľnom čase? Aktivitám pre hnutie, národ a vlasť, ale aj…

Okrem občianskych, politických aktivít v Slovenskom Hnutí Obrody, domácich prác, čítania kníh a pod., sa venujem aj našej drahej starkej, ktorá sa v decembri dožila krásnych 91 rokov.

Tento týždeň sme napríklad, po dlhej dobe, písali. Hoci na papier už poriadne nevidí, pero uchytiť ešte vie, a aj čo-to napísať. Prečo o tom píšem? Áno, chcem sa ňou a ju aj toto cestou pochváliť, ale kardinálnym dôvodom je to, že keď sme sa takto zabávali, tak som si uvedomil, aké má naša rodina šťastie, že ju máme pri nás. A bol by som veľmi rád, keby si to uvedomilo viacej ľudí, že starý človek nie je záťaž, ktorej sa treba zbaviť a hodiť ju do starobinca, ale práve naopak, ak to situácia čo i len kúsok povoľuje, nechať si takéhoto človeka doma a postarať sa o neho.

Je to nielen pocit zadosťučinenia pre toho starého človeka, že sa o neho na staré kolená stará práve jeho potomok, a nie cudzí človek, ale okrem zachovania prirodzenej rodinnej celistvosti, je to i možnosťou pre toho rodinného príslušníka, ktorý sa o neho stará a venuje sa mu. Mne osobne chvíle strávené s mojou drahou starkou dávajú nielen jej bohaté spomienky na životné skúsenosti, ktoré prežila, ale i uvedomenie si, že starý človek je rovnako zraniteľný ako malé dieťa, a preto ho treba chrániť rovnako. Obzvlášť v tejto pohnutej, besnej a dekadentnej dobe, kedy si mnohí ľudia zaslepení materializmom a sebeckosťou neuvedomujú skutočné hodnoty, ktoré nám život ponúka. Preto ma mrzí, keď vidím, ako niekto, kto by si mohol dovoliť postarať sa o svojich starých rodičov ich radšej hodí do domova dôchodcov ako špinavú bielizeň do koša, len aby mal „pokoj“, a to aj napriek tomu, že si uvedomuje, že to toho blízkeho zraní.

Pre mňa je to jednoducho nepochopiteľné a ďakujem aj mojim rodičom, že si zachovali kožu na tvári, nezbavili sa jej, a dnes jej všetci môžeme oplácať jej lásku a opateru minimálne rovnakou mincou, akú dávala počas jej života (a ešte stále dáva) ona nám. Je to nádherný pocit, priatelia. Verte mi!

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: FOTO. Projekt Staráme sa: Koncom roka sme pomohli aj v okrese Rimavská Sobota

————————

Pavol Poprocký so svojou starkou. Zdroj fotky: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds