POZVÁNKA do Rimavskej Soboty: Spoločne oslávime výročie podpísania Trianonskej mierovej zmluvy

Pred vyše 100 rokmi (4. júna 1920) sa Slováci definitívne dočkali potvrdenia svojich južných hraníc, ktoré ich v tom čase ochránili pred ďalším maďarizačným besnením, ktoré by ich bez nich s určitosťou čakalo.

Po posledných storočiach, počas ktorých sa z našej domoviny stal žalár nášho a ostatných nemaďarských národov, sme konečne za touto etapou našich dejín urobili hrubú čiaru a svet tak konečne spoznal Slovákov – pracovitý a dobrosrdečný národ spod Tatier, od Váhu, Dunaja, Hrona, Ipľa, Rimavy, Slanej, Hornáda, Popradu či Latorice a Tisy.

Zodpovední a lojálni občania našej domoviny, ktorí si vážia mier a slobodu získanú 4. júna 1920, si tento dôležitý dátum nielen pripomínajú, ale ho aj oslavujú. A keďže patríme k takýmto ľuďom, sme veľmi radi a sme poctení, že už v nedeľu 4. júna 2023 budeme v Rimavskej Sobote (v Aleji gemersko-malohontských dejateľov) oslavovať tento významný míľnik v slovenských dejinách, ktorý zásadne ovplyvnil budúcnosť a tvár stredoeurópskeho priestoru.

Príďte spoločne s nami osláviť deň, kedy sa podpísal jeden zo základných kameňov našej slovenskej štátnosti – Trianonská mierová zmluva.

Autor pozvánky Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: FOTO. Komjatice: Trianonská mierová zmluva je jedným zo základných kameňov slovenskej štátnosti

————————

Zdroj obrázku: SHO.sk

—————————-

Prečítajte si tiež: Deň 4. jún 1920. Dôležitý dátum v dejinách Slovákov. Ďakujeme, Trianon

—————————-

Zdroj obrázku: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds