Projekt Nebuď sviňa. FOTO. Katarína Boková: Mikrosebestačnosť je veľmi dôležitá

Víkend patril našej pôde. Nielen 1. máj sme oslávili tak ako sa patrí, prácou.

Počasie nám prialo celé dva dni a tak sme ich s manželom strávili v záhrade. Tú úžitkovú sme dali do poriadku a pripravili na výsadbu.

Do prác sme zapojili aj obidve naše deti, ktorým sme sa snažili ozrejmiť pracovné postupy, nielen pri úprave záhrady, ale aj pri výrobe a ošetrovaní vyvýšených záhonov. Finálne dekorovanie už ponecháme na ich fantáziu.

Popri práci som synátorovi vysvetlila ako pracujú a čo pre nás znamenajú včely či mravce. V najbližších dňoch vyrobíme pre hmyz „hotel“ a budeme sledovať, ako jednotlivé druhy spolunažívajú.

Predovšetkým sa však snažíme, aj takýmto minimalizmom pripraviť sa na ťažké časy. Mikrosebestačnosť je skutočne dôležitým prvkom v našom živote a pokiaľ máte možnosť aj vy, poďte do toho.

Paradajky či fazuľu vypestujete aj na balkóne. 🙂

Autorka článku Katarína Boková je členka predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: Projekt Nebuď sviňa. FOTO: Štefan Polačik si opäť vyhrnul rukávy a spoločne s aktivistami…

————————-

Zdroj fotiek: Facebook – Katarína Boková

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds