Projekt Nebuď sviňa. FOTO. Pavol Poprocký: Byť sebestačný je zodpovedné a žiaduce

Domáce sú domáce alebo komu sa nelení, tomu sa zelení. Uplynulý víkend sme zbierali plody našej rodinnej práce.

Síce im predchádzalo veľa starostlivosti či prosieb Boha, aby ich uchránil a poslal na ne vytúžený dážď, ale oplatilo sa. Máme domáce zemiaky, ktorým sa tie z plechových búd chuťou len ťažko vyrovnajú.

Taktiež nie sme závislí práve na tých plechových búdach a nebudeme vydieraní ich premrštenými cenami za ich odpad.  

Vy ste takéto šťastie, možnosť nemali? Nezúfajte! Ešte stále je čas predzásobiť sa nielen zemiakmi rovnakej akosti od miestnych pestovateľov a podporiť tak ich snahu, ale tiež zamyslieť na, kde by ste si mohli už na jar posadiť svoj riadok zemiakov.

Pretože zodpovedné je byť sebestačný. A nielen potravinovo. A taká bude aj tretia Slovenská republika vedená ľuďmi Slovenského Hnutia Obrody.  

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————–

Prečítajte si tiež: Projekt Nebuď sviňa. FOTO: Domáci čerešňový, višňový a čerešňovo-višňový džem? Prečo nie?!

————————–

Zdroj fotiek: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds