Prvý slovenský prezident: Prestaňme sa hanbiť za to, že nám mama slovenskú pieseň spievala

Dňa 13.10.1887 sa vo Veľkej Bytči narodil Jozef Tiso, prvý slovenský prezident.

V nedeľu 13. októbra sme si pripomenuli 132. výročie jeho narodenia. Pri tejto príležitosti navštívili Štefan Polačik, podpredseda SHO Panteón slovenských dejateľov v Čakajovciach a uctil si pamiatku nášho prvého prezidenta.

————————-

Objednajte si nálepky z našej kampane: Jozef Tiso – najlepší slovenský prezident

————————-

„Našich velikánov si vážime a preto som za naše Slovenské Hnutie Obrody, zapálením sviečky v Panteóne slovenských dejateľov, vzdal hold nášmu prvému prezidentovi. Nebudeme sa štandardizovať, nebudeme otáčať názory, aby sme sa stali prijateľnými pre tento zvrátený systém, ale budeme vždy pevne stáť a obhajovať pravdu, zdravý rozum a tradičné hodnoty,“ konštatuje Štefan Polačik.

Slová Jozefa Tisa sú aktuálne aj dnes: „Prestaňme sa hanbiť za to, že sme sa ako Slováci narodili, prestaňme byť občanmi druhej triedy iba preto, že nám matka slovenskú pieseň spievala pri našej kolíske.“

————————-

Prečítajte si tiež: Písal sa rok 1887: Vo Veľkej Bytči sa narodil prvý slovenský prezident

————————-

————————–

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

  •  
  •  
  • 1
  •