Róbert Švec: Budeme presadzovať ochranu práva platiť hotovosťou. Aj legislatívne

Približne pred dvomi desaťročiami sa objavili prvé „konšpiračné teórie“, podľa ktorých by malo v budúcnosti prísť k postupnému zrušeniu hotovosti. Netreba byť veľkým mysliteľom na to, aby si človek uvedomil, že svet bez fyzických peňazí by znamenal zánik jednej zo základných ľudských slobôd. Snaha globalistických síl koncentrovať finančnú a tým pádom aj reálnu moc do svojich rúk, je evidentná.

Globalizátorom v skutočnosti ide o to, aby spoločnosť fungovala tak, aby nik nemohol byť mimo totálnej kontroly. Ak platíte výlučne kartou alebo mobilom, už dnes o vás vedia takmer všetko.

Elektronické platby nie sú však len jedným z prostriedkov kontroly človeka. Ďalším nebezpečenstvom bezhotovostného menového systému je možnosť zamedziť “neposlušnému” občanovi prístup k jeho peniazom, ktoré má vo virtuálnej forme uložené v banke. Stačí na to málo: napríklad vystupovať verejne proti politickému systému, kritizovať riadenú migráciu, kritizovať metódy liberalizmu, skrátka mať politicky nekorektné názory a neposlúchať mocných. Informujú médiá. 

 

Naša mena – slovenská koruna. Zdroj obrázku: Internet

 

K danej téme sa vyjadril Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody: Poslednú dobu sa veľmi často hovorí o tom, že už čoskoro nebudeme môcť platiť hotovosťou, ale iba kartami, poprípade čipmi. Čo si o tom myslím? Je to pekná hlúposť. Hotovosť treba určite ponechať a nech sa ľudia slobodne rozhodnú, ako budú platiť. A mimochodom, z tých čipov a monitorovania ľudí rôznymi spôsobmi začínam mať zlý pocit. Človek musí mať zachovanú osobnú slobodu a jej súčasťou je aj platba v hotovosti. Určite budeme presadzovať to, aby sa mohlo platiť aj hotovosťou, a aby toto právo bolo legislatívne ošetrené v našom právnom systéme, napríklad aj formou ústavného zákona.

————————-

Prečítajte si tiež: Video. Róbert Švec: Beriete peniaze od štátu? Budete robiť v prospech štátu

————————-

Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody. Zdroj fotky: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds