Róbert Švec k augustu 1968: Slováci! Prestaňte robiť kolenačkovú politiku. Je čas sa narovnať

Pripomíname si výročie okupácie bývalého Československa vojskami Varšavskej zmluvy (21. august 1968). Okupácia, či už z východu, západu, severu alebo juhu navždy zostane okupáciou. A používam slovo okupácia, pretože to, čo sa udialo v augustové dni 1968 bola okupácia.

Nie som eurofil, amerikanofil, a nie som ani rusofil. Som Slovák a vždy budem obhajovať a chrániť slovenské národné a štátne záujmy. Chcem, aby sa Slováci už konečne narovnali a prestali robiť kolenačkovú politiku… Pretože, ak si začneme vážiť samých seba, budú si nás vážiť aj ostatní, či už Američania alebo Rusi. A vôbec nie je podstatné, či nás je 5, 50 alebo 500-miliónov. Kamaráti. Nebojme sa dejinnej pravde pozrieť do očí a poučiť sa z nej. A z našich dejín, dámy a páni, plynie jedno veľké ponaučenie. Nikdy sa nemôžeme spoliehať na údajných spojencov, pretože, a to nás naše dejiny učia veľmi nekompromisne, nás naši aktuálni spojenci buď predhodili nepriateľovi alebo nás rovno okupovali. V prvom rade sa vždy musíme spoliehať na vlastné slovenské sily, či už v ekonomickej, sociálnej, politickej, ale aj vojenskej oblasti.

Našou úlohou má byť zachraňovať celý svet a pridružené galaxie? Nie, Slovenky a Slováci. Našou úlohou má byť v prvom rade chrániť naše národné spoločenstvo. Pretože aj relatívne malý štát, akým je aj Slovenská republika môže robiť a aj bude robiť v maximálnej možnej miere zvrchovanú a sebestačnú politiku v každej oblasti. To bude filozofia silného a sebavedomého Slovenska, ktoré bude formovať Slovenské Hnutie Obrody.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: Malá vojna: Slováci sa pri ochrane svojich hraníc musia vždy spoliehať hlavne na vlastné sily

————————

Róbert Švec: Nie som eurofil, amerikanofil, a nie som ani rusofil. Som Slovák a vždy budem obhajovať a chrániť slovenské národné a štátne záujmy. Chcem, aby sa Slováci už konečne narovnali a prestali robiť kolenačkovú politiku… Pretože, ak si začneme vážiť samých seba, budú si nás vážiť aj ostatní, či už Američania alebo Rusi.

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds