Róbert Švec k registrácii politického subjektu s názvom Slovenské Hnutie Obrody

V utorok 16. apríla sme na ministerstvo vnútra odovzdali návrh na registráciu politického hnutia s názvom Slovenské Hnutie Obrody. Spolu s návrhom sme odovzdali vyše 13-tisíc podpisov občanov, ktorí súhlasia s tým, aby vzniklo politické hnutie s názvom Slovenské Hnutie Obrody. Všetky zákonné podmienky na registráciu sme splnili. A aj preto myslíme pozitívne a víťazne.

Som hrdý na členov a sympatizantov nášho občianskeho hnutia, pretože naše politické hnutie nevzniká kúpou už existujúceho subjektu, ale vzniká ako výsledok úprimného a odhodlaného aktivizmu zdola, ako prejav vôle a záujmu občanov. A s takými reakciami sme sa stretávali aj počas získavania podpisov.

Slováci vedia, že za nami je úspešný 15-ročný príbeh občianskeho aktivizmu a vedia aj to, že všetko čo robíme, robíme z čistej lásky k nášmu národu a štátu. Nie ako nenávisť k niekomu alebo niečomu, ale ako prejav oddanosti nasej otčine. Slovenské Hnutie Obrody od roku 2004 pôsobí ako občianske združenie. Venujeme sa vlasteneckým a proslovenským, sociálnym, ekologickým aktivitám a vydávame aj noviny Právo Národa.

V tejto chvíli čakáme na rozhodnutie ministerstva vnútra o registrácii Slovenského Hnutia Obrody ako politického hnutia. Ale ani spomínané čakanie na rozhodnutie o registrácii nám nebráni v tom, aby sme sa stretávali s ľuďmi a organizáciami, ktoré prejavili záujem vytvoriť spoločnú vlasteneckú kandidátku do NR SR v najbližších voľbách. Cieľ nášho hnutia je jasný. Dať priestor úprimným ľuďom a iniciatívam na komunikáciu a spoluprácu, ktoré zabezpečia úspech slovenských vlastencov v najbližších parlamentných voľbách.

Základný cieľ nášho hnutia je a bude silné a sebavedomé Slovensko, v ktorom bude Slovák a každý lojálny občan našej vlasti pánom a nebude mediálnym, politickým a ani ekonomickým podnájomníkom vo vlastnom štáte.  Slováci. Pracujme v prvom rade na seba a pre seba a až potom môžeme brať ohľad aj na záujmy iných. To je postoj a politika hrdých národov a my sa postaráme o to, aby boli Slováci opäť hrdí a sebavedomí.

Programové tézy nášho hnutia si môžete prečítať  TU.

 

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds