Róbert Švec odkazuje Dostálovi, Šeligovi a aj Sulíkovi: Poblúdili ste! My vám pomôžeme

Máme že to „úžasných“ ústavných činiteľov. Komická skupinka okolo poslanca NR SR Ondreja Dostála, chce 28. október, teda vznik ČSR, vyhlásiť za štátny sviatok TU a podpredseda slovenského parlamentu Juraj Šeliga by najradšej zrušil štátny sviatok – Deň Ústavy SR, lebo sa domnieva, že pre väčšinu Slovákov je to iba deň voľna a nič viac TU.

Je veľmi smutné, že v slovenskom parlamente sedia ľudia, a dokonca ho aj riadia, ktorí nemajú vyvinutú vzťah k slovenskej štátnosti a dejinám Slovákov.

Vznik ČSR aj ja pokladám za dôležitý historický medzník nášho národa, ale nie som zástanca toho, aby bol vznik spoločného štátu Slovákov a Čechov štátnym sviatkom Slovenskej republiky. V súčasnosti je 28. október pamätným dňom a tento štatút je náležitý a postačujúci. Slovenskými štátnymi sviatkami by mali byť udalosti, ktoré prispeli k vzniku a obnove slovenského štátu a k formovaniu Slovákov v národné a politické spoločenstvo. Aj po stránke duchovnej.

Pokiaľ ide o Šeligu, rozumní ľudia sa nečudujú jeho názorom, keďže je to politické decko Kisku a spol. Smutné je iba konštatovanie, že na Slovensku existujú ľudia, ktorí sú ochotní a schopní zvoliť do NR SR aj takých ľudí akým je Šeliga alebo Sulík, ktorý by najradšej zrušil čo najviac štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja, len aby si mohol kúpiť teplé rožky.

Tento komentár píšem 15. septembra, v deň, kedy Slováci, dňom pracovného pokoja, oslavujú sviatok Sedembolestnej Panny Márie. Voči Dostálovi, Šeligovi a ich politickým kamarátom nepociťujem zášť, pretože vo svojich prázdnych životoch poblúdili a skôr ako zášť, potrebujú našu pomoc.

A aj preto prosím a žiadam Sedembolestnú Pannu Máriu: Ochraňuj naše národné spoločenstvo pred novodobým duchovným morom s názvom liberálna demokracia a Slovákov, ktorí duchovne poblúdili priveď opäť k správnym, tradičným, slovenským životným hodnotám.

Autor článku Róbert Švec je predseda SHO.

————————-

Prečítajte si tiež: Médiá: Polovica Slovákov: Západ ohrozuje naše hodnoty. SHO: Poďme slovenskou cestou

————————-

Ondrej Dostál je známy svojím výstredným správaním. Naposledy pobúril slovenskú verejnosť, keď sa v priestoroch NR SR pohyboval so žltou hviezdou na saku s označením Žid a jeho kolegyňa sa na tom ešte aj zabávala. Svojim správaním zneuctili pamiatku obetí holokaustu. Zdroj fotky: Internet

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds