Médiá: Polovica Slovákov: Západ ohrozuje naše hodnoty. SHO: Poďme slovenskou cestou

Polovica Slovákov zapojených do prieskumu mimovládnej organizácie Globsec verí, že Západ ohrozuje ich hodnoty. Až 53 percent respondentov vníma Spojené štáty americké ako hrozbu. Rusko v rovnakom svetle vníma 26 percent ľudí. Informujú médiá.

Na výsledky prieskumu reaguje Róbert Švec:

Konšpirátori, ktorí šíria propagandu Bruselu si urobili prieskum, z ktorého vzišla pre nich neradostná správa. Aj napriek ich každodennému a dlhoročnému vymývaniu mozgov Slovákov prostredníctvom médií a iných kanálov, zistili, že polovica opýtaných je presvedčená o tom, že dekadentná západná spoločnosť ohrozuje naše tradičné, normálne slovenské hodnoty.

Skvelá správa a ešte podotknem, že ak konšpirátori v službách Bruselu hovoria, že polovica, tak v skutočnosti to je určite vyššie číslo.

Slovenky a Slováci. Naše národné spoločenstvo nepatrí ani na Západ a ani na Východ. V srdci Európy píšeme náš civilizačný dejinný príbeh už vyše 1 000 rokov a po všetkých dejinných skúsenostiach nášho národa je čas, aby sme vykročili pravou nohou. Hrdo a vzpriamene na našu slovenskú cestu. Na tú, ktorej základy položili aj knieža Pribina, Rastislav a kráľ Svätopluk.

Ako na to? Je to jednoduché TU.

A Ľudovít Štúr dodáva: „Bojovníci! Pozrite na túto otvorenú dolinu, tá nás vedie k cieľu nášmu. Za tými vŕškami, tam leží Slovensko, rodina naša, národ ubiedený, utláčaný, od tisíc rokov všetkej samostatnosti pozbavený, národ povrhel. A teraz v najnovších časoch jeho zotročitelia prišli k úplnej moci a vláde, tí teraz budú úplne nad ním panovať a ho podľa ľúbosti zdierať a života pozbavovať. Ale ešte nevyhynul duch národný. Pozbavili nás všetkého nepriatelia naši, lež túto vôľu nik odobrať nemôže a táto vôľa nás vedie so zbrojou v ruke za tie vŕšky k národu nášmu. Bojovníci, naša úloha je pekná, veľká, národ z biedy a ničoty vytrhnúť a priviesť ku slobode a sláve.“ Písal sa rok 1848 a Slováci so zbraňou v ruke povstali za svoje práva a slobodu.

—————————–

Prečítajte si tiež: Video: Dole s Matovičom! SHO: Tentokrát sa stretneme, dámy a páni, v Dolnom Kubíne

—————————–

Socha kráľa Svätopluka na Bratislavskom hrade. zdroj fotky: Internet

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds