Róbert Švec: Odluka politických strán a hnutí od štátu? Je to jedno z možných riešení

Dámy a páni. Počas diskusií s vami dostávam aj otázky ohľadom našej predstavy o tom, ako by mali byť financované politické strany. Či ponechať súčasný model, alebo ho optimalizovať, poprípade či uskutočniť odluku politických strán a hnutí od štátu.

V priebehu nasledujúcich týždňov vás budeme informovať o postoji SHO k tejto veci. Ale vyslovím svoj názor k volebnej kaucii. Myslím si, že by sa mala zrušiť, a je úplne jedno v akej výške je alebo by bola, pretože sa domnievam, že volebná kaucia je diskriminačná voči malým a spoločensky menej vplyvným stranám, ktoré žijú najmä z členských príspevkov a drobných darov. Každý politický subjekt by mal mať rovnakú štartovaciu pozíciu vo voľbách a volebná kaucia túto možnosť vylučuje. A keďže my vlastenci, demokrati si vážime skutočnú demokraciu a slobodu, je nevyhnutné toto diskriminačné opatrenie zrušiť.

A pokiaľ ide o peniaze za volebné hlasy, príspevky na výkon poslaneckého mandátu a pod., môj a náš postoj k týmto veciam sa dozviete už čoskoro.

Ale už dnes vám môžem sľúbiť, že nebudeme ako vedenie nemenovaného politického subjektu, čiže vedenie ĽSNS, ktoré pred voľbami v roku 2016 vyhlasovalo, že nevezme peniaze od štátu za voľby, a dnes za peniaze slovenských daňových poplatníkov robí nezodpovednú a štvavú politiku. My slovenských voličov neoklameme. Pretože naša farba je červená.

—————————-

Prečítajte si tiež: V Taliansku chcú znížiť počet poslancov parlamentu. SHO: Optimalizácia je nevyhnutná aj v našom štáte

—————————-

———————–-

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds