Róbert Švec: Požadovať od Denníka N, aby ochraňoval slovenské záujmy, je asi také isté, ako keby…

Dámy a páni! Liberálny denník, ktorý je známy svojou manipulatívnou propagandou, Denník N, začal pred pár dňami úmyselne deformovať spisovnú slovenčinu a vo svojich článkoch úplatní novinári, ktorí píšu pre spomínaný denník používajú namiesto Kyjeva Kyjiv, namiesto Ľvova Ľviv a Charkova Charkiv.

Svoje výhrady voči takémuto postupu otvorene zverejnila aj Alexandra Jarošová z Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra SAV, ktorá konštatovala, že ako jazykovedkyňa sa s takýmto krokom nestotožňuje.

A ja konštatujem, že Denník N opäť raz prerazil suterén posluhovačstva. Nech sa vo svete deje čokoľvek, našou úlohou je vždy konať tak, aby boli ochránené a presadené záujmy Slovákov a Slovenska. A to sa týka aj nášho slovenského jazyka.

Ale požadovať od Denníka N, aby ochraňoval slovenské záujmy, je asi také isté, ako keby sme od pedofila žiadali, aby dal deťom pokoj.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: Róbert Švec k úmrtiu Madeleine Albrightovej: Za svoje zločiny išla určite priamo do…

————————-

Monika Tódová, známa tvár problematického a manipulatívneho Denníka N. Zdroj fotky: Internet

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Mikinu víťazov si môžete objednať TU.

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná najmä pre vaše dobro.

————————–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds