Róbert Švec: Prieskumy verejnej mienky v rukách úplatných spoločností? Aj to zmeníme

Zákaz zverejňovať výsledky predvolebných prieskumov sa predĺži zo 14 dní na 50 dní pred voľbami. Poslanci NR SR odobrili pozmeňujúci návrh k novele zákona o podmienkach výkonu volebného práva. Zmeny sa majú týkať už budúcoročných parlamentných volieb.

„Nazdávame sa, že v tomto prípade sa zákonom neobmedzuje právo voliča na informácie, ale, naopak, je snaha chrániť voliča pred dezinformáciami a účelovými informáciami,“ argumentujú poslanci s tým, že je potrebné nechať voliča urobiť si úsudok podľa programu a činnosti vybranej politickej strany, ktorú sa rozhodne voliť. Informujú médiá.

Na schválenú novelu zákona zareagoval Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody: „Poslanci NR SR schválili zákon, ktorý upravuje zákaz uverejňovania predvolebných prieskumov 50 dní pred dňom volieb. A okamžite sa spustila mediálna hystéria darebákov, ktorí si z prieskumov verejnej mienky urobili živnosť. Ani sa im nečudujem, že sa tak rozkošne jedujú, pretože euričká sa im už nebudú tak sypať ako doteraz zo zaplatených prieskumov, ktoré deformujú verejnú mienku.  V budúcnosti prikročíme ešte k razantnejšiemu kroku. Prieskumy verejnej mienky bude môcť vykonávať iba Štatistický úrad Slovenskej republiky a nie súkromné spoločnosti. Možno si niekto povie, že nemožné. Ja hovorím, tak sa pozerajte.“

————————

Prečítajte si tiež: Povinné odvody Slovákov musia končiť v našom zdravotníctve. Nie vo vreckách oligarchov

————————

Náš štát sa musí zbaviť všetkých a všetkého, čo sa ho snaží vnútorne destabilizovať. A to je aj prípad súkromných spoločností, ktoré deformujú verejnú mienku akože prieskumami verejnej mienky.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds