Róbert Švec reaguje na dianie v Bielorusku: Prečo chce Západ zlikvidovať Lukašenka?

Bieloruská tlačová agentúra BelTA citovala vyhlásenie prezidenta Alexandra Lukašenka, že jeho krajina sa nechce stať nárazníkovou zónou medzi Ruskom a západnými štátmi. „Už som to zakúsil po rozpade Sovietskeho zväzu, keď prišlo k pokusu o vytvorenie baltsko-čiernomorského regiónu – sanitárnej zóny. Išlo o to, aby pobaltské štáty, Bielorusko a Ukrajina oddelili Rusko od Západu,“ povedal Lukašenko.

„Chápeme, aký môže byť výsledok. Z tohto dôvodu sme sa dohodli s ruským prezidentom, že v tomto ohľade budeme konať vzájomne,“ dodal bieloruský prezident. Informujú médiá.

Na udalosti v Bielorusku reaguje Róbert Švec:

Bielorusko je príkladom toho, že aj relatívne malý štát si vie urobiť poriadok na svojom území a efektívne „klepnúť po prstoch“ konšpirátorom, ktorí sa pokúšajú šíriť propagandu Bruselu na jeho území. A to je hlavná vina prezidenta Lukašenka z pohľadu západných elít.

Lukašenko po rozpade Sovietskeho zväzu a páde komunistickej totality vedie Bielorusko cestou maximálnej sebestačnosti a snaží sa zachovať čo najväčšiu mieru zvrchovanosti štátu, ktorého je prezidentom. Ako jeden z mála politikov sa po roku 1989 neotočil o 180 stupňov a nezačal sa pchať Západu do zadnice, ale nadviazal na všetko, čo sa ukázalo ako správne pred rokom 1989: zdravotníctvo, školstvo, sociálna politika, výstavba nájomných bytov, podpora mladých rodín a dôchodcov. Zároveň nepripustil rozpredaj bieloruského národného bohatstva a strategických podnikov. To znamená, že nedovolil, aby sa z Bieloruska stala politická a ekonomická kolónia Západu, tak, ako sa kolóniou stalo Slovensko. A to je niečo, čo nemôže Západ dlhodobo tolerovať. Zároveň Bielorusom prinavrátil náboženskú slobodu a možnosť cestovať.

Pokiaľ ide o propagandu liberálnych médií, ktoré dočasne pôsobia na Slovensku, a ktoré robia z kandidátky na hlavu bieloruského štátu Cichanovskej akože martýrku…  Pred voľbami ju opisovali ako silnú ženu, ktorá porazí Lukašenka a dnes, keď ju Lukašenko vo voľbách prevalcoval a získal takmer 80% hlasov voličov, sa ukazuje, že bola iba zneužitá agentmi Bruselu, aby v Bielorusku vyvolala nepokoje. A medzi tým ušla do Litvy. To je postoj hodný liberálnej kandidátky. Najprv robiť ramená a potom utekať zo štátu. Mala zostať v Bielorusku aj po voľbách a bojovať.

Tak ako my. Neutekáme zo zápasu o budúcnosť nášho slovenského štátu, zostávame na Slovensku a bojujeme s byrokratmi z Bruselu, ich všade prítomnou propagandou a súčasným mafiánskym režimom.

———————–

Prečítajte si tiež: Putin a Lukašenko sa zhodli: Problémy v Bielorusku budú rýchlo vyriešené

———————–

Akože silná žena, ktorá po neúspechu v prezidentských voľbám utiekla z Bieloruska do Litvy. Zdroj fotky: Internet

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds