FOTO. Výstup na Kriváň 2020: Sme pokračovateľmi štúrovcov. A zdobí nás aj vytrvalosť

Aj keď sa tento rok neuskutočnil tradičný Národný výstup na Kriváň, lebo údajne koronavírus, my sme na Kriváň vystúpili. Prečo? Pretože si vážime odkaz a prácu našich predkov, ktorí na oltár vlasti položili častokrát aj to najvážnejšie, svoje životy.

S myšlienkou organizovať národné výstupy na Kriváň prišiel slovenský spisovateľ a vydavateľ Gašpar Fejérpataky-Belopotocký. Ten spolu so svojimi šiestimi priateľmi vystúpil na vrchol Kriváňa už 24. septembra 1834. Naplno sa tradícia národných výstupov začala rozvíjať od 16. augusta 1841.

V tento deň zdolali Kriváň okrem Gašpara Fejérpataky-Belopotockého aj Ľudovít Štúr, Jozef Miloslav Hurban, Michal Miloslav Hodža, Samo Bohdan Hroboň a ďalší významní slovenskí národovci.

Róbert Švec: V sobotu som vystúpil na Kriváň 19-krát za sebou. Chválim sa? Áno. A som na seba hrdý. Fyzickú kondíciu mám z ocele. A mentálnu? Čistý diamant.

Ľudovít Štúr: Preto nech neprejde jediný deň bez toho, aby ste vy, Slovania a synovia týchto kmeňov nevykonali jediný dobrý skutok pre svoj kmeň, obraňujte jeho právo, vzdelávajte ho a nestaňte sa nikdy služobníkmi jeho cudzích vládcov.

————————

Prečítajte si tiež: FOTO: Letná chata SHO 2020. V lone slovenskej prírody sa oddychuje najlepšie

————————

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds