SHO: Pamätáme na verných synov nášho národa. Ďakujeme, Andrej Hlinka

V piatok 16. augusta sa v Parku Andreja Hlinku v bratislavskej mestskej časti Ružinov uskutočnilo spomienkové podujatie pri príležitosti 81. výročia úmrtia Andreja Hlinku. Spomienku zorganizovali občianske združenia Dedičstvo otcov a Spoločnosť Andreja Hlinku.

Podujatie svojou účasťou podporili aj členovia a sympatizanti Slovenského Hnutia Obrody pod vedením Alžbety Szénásiovej, regionálnej zástupkyne SHO pre Bratislavský kraj.

Na úvod podujatia zaspieval Ivan Ožvát, sólista Opery Slovenského národného divadla štátnu hymnu Slovenskej republiky. Po hymne nasledovali príhovory organizátorov a pozvaných hostí, ktorí vyzdvihli celoživotné dielo a obetu Andreja Hlinku pre náš národ a Slovensko.

Myšlienky Andreja Hlinku sú aktuálne aj pre dnešné dni a jeden z jeho výrokov je nadčasový: „Mňa nepremeníte! Mňa nezlomíte! Slovákom som sa narodil, Slovák som a Slovák budem! A keď vyjdem zo žalára, zas len budem pokračovať tam, kde som prestal. Do posledného dychu budem bojovať za sväté práva slovenského ľudu, za božské práva slovenského národa!“

Ďakujeme,  Andrej Hlinka.

—————————-

Prečítajte si tiež: Andrej Hlinka sa obetoval pre náš národ. Ďakujeme

—————————-

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds