SHO: Pamätáme na verných synov nášho národa. Ďakujeme, Andrej Hlinka

V piatok 16. augusta sa v Parku Andreja Hlinku v bratislavskej mestskej časti Ružinov uskutočnilo spomienkové podujatie pri príležitosti 81. výročia úmrtia Andreja Hlinku. Spomienku zorganizovali občianske združenia Dedičstvo otcov a Spoločnosť Andreja Hlinku.

Podujatie svojou účasťou podporili aj členovia a sympatizanti Slovenského Hnutia Obrody pod vedením Alžbety Szénásiovej, regionálnej zástupkyne SHO pre Bratislavský kraj.

Na úvod podujatia zaspieval Ivan Ožvát, sólista Opery Slovenského národného divadla štátnu hymnu Slovenskej republiky. Po hymne nasledovali príhovory organizátorov a pozvaných hostí, ktorí vyzdvihli celoživotné dielo a obetu Andreja Hlinku pre náš národ a Slovensko.

Myšlienky Andreja Hlinku sú aktuálne aj pre dnešné dni a jeden z jeho výrokov je nadčasový: „Mňa nepremeníte! Mňa nezlomíte! Slovákom som sa narodil, Slovák som a Slovák budem! A keď vyjdem zo žalára, zas len budem pokračovať tam, kde som prestal. Do posledného dychu budem bojovať za sväté práva slovenského ľudu, za božské práva slovenského národa!“

Ďakujeme,  Andrej Hlinka.

—————————-

Prečítajte si tiež: Andrej Hlinka sa obetoval pre náš národ

—————————-

  •  
  •  
  •  
  •