SHO: Súdiť niekoho za to, že cituje osobnosti je nehanebné. Je to pošliapanie slobody slova

Špecializovaný trestný súd v prípade obžalovaného vydavateľa a šéfa časopisu Zem a Vek Tibora Eliota Rostasa vynesie rozsudok v pondelok 16. decembra v budove Justičnej akadémie v Pezinku.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Tomáš Honz, ktorý poslal do Rostasovo domu v súvislosti s jeho prípadom ozbrojené komando Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), žiadal na súde uznať vinu obžalovaného, a vzhľadom na to, že doteraz nebol súdne trestaný, mu navrhol podmienečný trest. Podrobnosti o politickom procese si môžete prečítať TU.

Z volebného programu SHO vyberáme: Odmietame zneužívanie polície na boj proti politickej a názorovej opozícii. Zložky štátu zodpovedné za bezpečnosť občanov musia byť využívané efektívne a výlučne na boj so skutočnou kriminalitou – korupciou, násilnými trestnými činmi, obchodom s drogami, majetkovou trestnou činnosťou atď.

A prípad Rostas je dôkazom toho, že súčasný darebácky režim zneužíva silové zložky na boj proti názorovým oponentom. Na Rostasa a časopis Zem a Vek môžeme mať rôzne názory, ale súdiť niekoho za to, že v článku citoval historické osobnosti je nehanebné. Je to výsmech a pošliapanie slobody slova a demokracie.

A Gabriel Huraj, uznávaný bloger konštatuje: Hon na čarodejnice začal. Tridsať rokov po Nežnej revolúcii sme sa dostali pod pazúry novej neoliberálnej diktatúry. No Fico a „Nový“ Smer má na tom nemalú zásluhu. Samotný ideozákon je protiústavný a jeho tvorcovia sú si sami na vine. Iste aj Harabin mal vo videu kus pravdy a čo adresoval prokurátorovi malo hlavu aj pätu. No sám sa tiež podieľal na tomto ideozákone, ktorý ako som predpokladal, sa bude časom zneužívať na odrovnanie politických súperov.

————————

Prečítajte si tiež: Róbert Švec reaguje na Mičeva: My sme extrémisti? Udavač a eštebák nás nemôže uraziť

————————

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds