Róbert Švec: Viem, že niektorí sa jedujú, lebo SHO kandiduje. Úprimne? Teší ma to

Slovenské Hnutie Obrody má veľa priaznivcov a aj podporovateľov, ale existujú aj neprajníci, ktorí naše hnutie nemusia, kde môžu, tam nás ohovárali, ohovárajú a pri ich nízkej mentálnej výbave nepochybujeme o tom, že nás budú ohovárať aj naďalej a ktorým sa nepáči, že kandidujeme v parlamentných voľbách 2020. A títo mentálne vylúčení spoluobčania robili všetko možné aj nemožné, aby sme nekandidovali a ešte sa pritom tvárili ako naši podporovatelia.

K ich nežičlivým komentárom zaujal stanovisko Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody:

Dámy a páni. Stále dookola čítam a počúvam tie isté komentáre: Prečo sa nespojíte s niekým, prečo kandidujete sami, nemáte šancu a podobne. Priatelia: Slovenské Hnutie Obrody kandiduje preto, lebo splnilo zákonné podmienky, aj keď sa to niekomu nepáči. Ja to viem, a úprimne, teší ma to. Prešli sme si cestou občianskych aktivistov a od 15. mája sme nastúpili aj na cestu politických aktivistov. Nikoho nenútime aby volil SHO. O priazeň Slovákov sa vo voľbách uchádza 25 politických subjektov. Máte si z čoho vyberať. Tak vyberajte. Ale, prosím, nepresviedčajte nás o tom, že sme nemali podať kandidátnu listinu a kandidovať. Pretože je to len ďalší logický krok k dosiahnutiu nášho konečného cieľa. Za týmto cieľom ideme krok za krokom už od 24. mája 2004, a budeme kráčať ďalej aj po 29. februári 2020. Podceňovaní, zatracovaní, milovaní a aj nenávidení. Ale … „Duchom najbohatší ľudia, súc najsilnejší, nachádzajú svoje šťastie tam, kde by iní našli svoju skazu. V labyrinte, v tvrdosti voči sebe a voči iným, v pokuse o niečo, radosť im robí, keď premôžu seba, asketizmus sa im stane prírodou, potrebou, inštinktom. Ťažká úloha je v ich očiach privilégium, pohrávať sa s bremenami, ktoré by iných rozmliaždili, je pre nich zotavenie. Poznanie – je forma asketizmu. Predstavujú najúctyhodnejší druh ľudí. Panujú, no nie preto, že chcú, ale preto, že sú, nemajú voľnosť byť druhými. Pre tých, ktorí nás podceňujú, dodáva Róbert Švec.

————————–

Prečítajte si tiež: Katarína Boková: Vidím a cítim, že SHO je tu pre Slovensko. Úprimne, normálne, jednoducho

————————–

Zľava: Štefan Polačik, Róbert Švec a Marián Chudý

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds