Srbsko: Sankcie proti Rusku? Nezmysel. S Ruskom treba spolupracovať

Srbsko sa na jeseň pripravuje na podpis dohody o voľnom obchode s Eurázijskou ekonomickou úniou (EEÚ), členmi sú v súčasnosti Rusko, Kazachstan, Bielorusko, Arménsko a Kirgizsko. Ide o dobré a perspektívne rozhodnutie, ktoré Srbsku umožní prístup na ázijské trhy, na ktorých je veľký obchodný potenciál, čo tejto balkánskej krajine len pomôže.

To sa však nepáči bruselským byrokratom a „lídrom“ jej členských krajín, ktoré za to Srbsko ako kandidátsku krajinu EÚ ostro kritizujú! A medzi takýchto kritikov sa zaradil aj slovenský minister zahraničia v demisii a globalista Lajčák, ktorý označil kroky Srbska za mätúce a Srbom doslova nepriamo odkázal: „Ak myslíte svoju európsku orientáciu vážne, potom zrejme robíte politické rozhodnutia, ktoré vás k nej približujú. Toto nie je jedno z nich.“ Podobne sa vyjadrili aj ďalší europolitici.

—————————–

Prečítajte si tiež: Ivan Štefanec a rusofóbia na európsky spôsob 

—————————–

No Srbsko si je veľmi dobre vedomé, že dobré vzťahy a uzatvorené dohody s Ruskom a krajinami EEÚ mu môžu len pomôcť a do budúcna otvoriť ďalšie dvere na ruský a iné ázijské trhy, na ktoré sa predierajú všetky najväčšie západné krajiny. Áno, aj Američania, Nemci, Francúzi či Briti, proste všetci, ktorí chcú robiť veľké obchody a biznis! To len nám – krajinám strednej a východnej Európy tieto štáty prikazujú dodržiavať nezmyselné protiruské sankcie a udržiavať vzťahy s Ruskom na bude nula! Kedy toto konečne pochopia aj naši politici? Kedy konečne prestaneme rešpektovať absurdné protiruské besnenie a sankcie z dielne EÚ a Západu a začneme obchodovať s Ruskom vo veľkom aj my?

Srbi pochopili, čo znamená mať dobré vzťahy s Ruskom a podľa toho sa aj správajú. Svedčí o tom aj fakt, že doposiaľ na Rusko žiadne nezmyselné sankcie neuvalili, a to boli na nich z EÚ ako aj zo strany USA vyvíjané obrovské tlaky. Ba dokonca urobili pravý opak a radšej s Ruskom rozšírili dohody o strategickej spolupráci, a to v obchodnej, energetickej, politickej či vojenskej oblasti.

Podobne sa však malo zachovať aj Slovensko. A je jedno, že SR je členom EÚ a NATO a Srbsko nie. Dobré vzťahy a obchod s inými krajinami sveta nám nikto nemôže prikazovať vedome likvidovať! A ak áno, v takých organizáciách a spojenectvách nemá zmysel zotrvávať.

Autor: Martin Bago

—————————–

Prečítajte si tiež: Liberáli opäť klamú. Ste rusofili a euroskeptici. My hovoríme: Sme Slováci

—————————–

Srbi pochopili, čo znamená mať dobré vzťahy s Ruskom a podľa toho sa aj správajú. Svedčí o tom aj fakt, že doposiaľ na Rusko žiadne nezmyselné sankcie neuvalili, a to boli na nich ako z EÚ tak z USA vyvíjané obrovské tlaky.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds