Podporujeme razantný postoj Srbska voči zločincom z Prištiny a NATO

Tento týždeň podnikli kosovské špeciálne jednotky raziu na Srbmi obývanom severe srbskej provincie Kosovo. V reakcii na tieto udalosti Srbsko a Rusko obvinili NATO a Európsku úniu z nárastu napätia v provincii.

Incident v Kosove podnietili „tí, ktorí chcú vytvoriť nárazníkovú zónu s Ruskom na Balkáne“ a „ktorí chcú všetkých natlačiť do NATO“, vyhlásil ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Srbský prezident Vučič v reakcii na raziu nariadil srbským vojenským jednotkám plnú bojovú pohotovosť. Neskôr bilancoval, že špeciálne jednotky zatkli počas razie 19 policajtov a deväť civilistov – Srbov z obce Zubin Potok, ktorí sa postavili na odpor kosovskej polícii. Medzi zatknutými bol aj ruský diplomat Michail Krasnoščekov, člen Misie OSN v Kosove. Informujú médiá.

NATO je, okrem iného, zodpovedné aj za vojenskú agresiu proti suverénnemu štátu bývalej Juhoslovanskej zväzovej republike v roku 1999. Pri tomto nelegálnom akte jednostrannej agresie bez mandátu Bezpečnostnej rady OSN bolo ignorované medzinárodné právo aj Ženevské konvencie.

Porušovanie medzinárodných dohôd vyústilo do vraždenia civilistov, vrátane žien a detí, bombardovania škôl a nemocníc, ničenia infraštruktúry. Počas bombardovania miest a dedín zahynulo podľa srbských zdrojov najmenej 2 500 civilistov, z toho 89 detí. Zranenia utrpelo viac ako 12 500 ľudí.  A k tomu treba ešte pripočítať rozsiahle materiálne škody.

Výsledkom agresie bola, okrem iného, aj protiprávna inštalácia zločineckého režimu v Kosove, ktorý pozostáva z prevažnej miery z bývalých príslušníkov Kosovskej oslobodzovacej armády, ktorá bola vyhlásená v 90. rokoch 20. storočia za teroristickú organizáciu a ktorí boli zapletení aj do obchodovania s ľudskými orgánmi.

A aj preto podporujeme razantný postoj Srbska a Ruska v otázke srbskej provincie Kosovo a v budúcnosti podporíme všetky kroky, ktoré budú viesť k opätovnej kontrole srbských štátnych orgánov nad celým územím Kosova.

Naše vyhlásenie k „nezávislosti“ Kosova si môžete prečítať TU.

Róbert Švec reční pred veľvyslanectvom USA v Bratislave počas pochodu Za srbské Kosovo, ktorý sme zorganizovali vo februári 2013.

———————–-

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds