Liberáli opäť klamú: Ste rusofili a euroskeptici. My hovoríme: Sme Slováci

V posledných rokoch sa na adresu Slovenského Hnutia Obrody znieslo množstvo krivých obvinení a označení. Liberáli nás radi označujú za šíriteľov proruskej propagandy, rusofilov, ruských agentov, či euroskeptikov až populistov, vychádzajúc z čiernobieleho vnímania sveta v duchu hesla „Kto nie je s nami, je proti nám“.

Je pravda, že Slovenské Hnutie Obrody podporuje myšlienku slovanskej vzájomnosti a rozvíjanie diplomatických, obchodných a kultúrnych vzťahov s Ruskou federáciou. Tiež je pravda, že naše názory a postoje v otázke Ruska, najmä v oblasti jeho zahraničnej politiky, nie sú totožné s názormi a postojmi tzv. hlavného prúdu politikov, aktivistov a médií. To isté ale platí aj v otázke Západu, teda Európskej únie, Severoatlantickej aliancie, či zahraničnej politiky Spojených štátov amerických. Je ale nanajvýš scestné, ak je za tieto postoje niekto verejne pranierovaný a označovaný za agenta cudzích záujmov.

Situácia v Rusku nie je zďaleka ideálna. Rusko má množstvo problémov akými sú korupcia a s ňou spojená oligarchia, príjmová polarizácia a z nej plynúce sociálne problémy, masová migrácia (v prípade Ruska najmä zo stredoázijských štátov) a pod. Vidieť v Rusku vyslovene vzor, tak ako to vidí nemalá časť Slovákov, by bolo krajne naivné. Žiaden štát nie je dokonalý, no je rozdiel kritizovať spôsobom vlastným tzv. demokratickému Západu a oprávnenou kritikou. Slovenské Hnutie Obrody nevidí dôvod prečo nevysloviť oprávnenú kritiku na adresu vnútroštátnych pomerov v Ruskej federácii, ale zároveň sa nemieni podriadiť súčasnej (a o nič lepšej) prozápadnej propagande, predovšetkým v otázke geopolitiky.

—————————-

Prečítajte si tiež: Róbert Švec: Na našom území môžu byť iba slovenské vojenské základne

—————————-

V otázke Európskej únie sme za zachovanie jej pôvodných ideí, teda hospodárskej a kultúrnej spolupráce. Kategoricky odmietame akékoľvek postupné odovzdávanie kompetencií národných štátov do rúk akéhokoľvek nadnárodného subjektu. Historický vývoj vyformoval Európu ako kontinent obývaný rôznymi národmi v rámci svojich prirodzených hraníc. Vytvoriť z tohto, podľa hlavného prúdu, nedostatočne rozmanitého obyvateľstva jednoliatu masu, považujeme za jednu z hlavných príčin dnešných problémov naprieč celou úniou. Európska únia nie je v princípe o nič viac demokratická a prosperujúca ako Rusko, o čom o. i. svedčia stále silnejúce kritické hlasy voči migrácii.

Pre nás boli, sú a budú prvoradé národné a štátne záujmy Slovenska a Slovákov. Slovenské Hnutie Obrody nikdy nepripustí, aby boli naše záujmy podradené záujmom druhých. Našou víziou je, aby si Slovensko zachovalo svoju vlastnú tvár a bolo plnohodnotným členom medzinárodného spoločenstva.

V prvom rade vždy a všade hľadíme na naše záujmy. Radi sa inšpirujeme aj v zahraničí, aby sme následne ukázali, že aj Slovenská republika má čo ponúknuť. Existujú však štyri svetové strany a my sa nechceme nezdravo orientovať len na jednu z nich.

Dejiny nech sú jasným dôkazom toho, že jednostranné smerovanie nepredstavuje jedinú možnú a správnu cestu.

Autor: Peter Novák

Našou víziou je, aby si Slovensko zachovalo svoju vlastnú tvár a bolo plnohodnotným členom medzinárodného spoločenstva.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds