Štefan Polačik: Kotlebu nesúdia za čísla. Súdia ho za to, čo predstavuje! A vlastenectvo to nie je

Po tom, ako Špecializovaný trestný súd v Pezinku odsúdil Kotlebu za kontroverzné šeky som na sociálnej sieti konštatoval, že si za to môže sám. Hneď sa na mňa spustila spŕška nadávok od pobúrených skalných fanúšikov Kotlebu. Obvinili ma z rozbíjania pronárodných síl a zároveň som dostal niekoľko správ, na ktoré teraz odpoviem.

Dovolím si teda svoj komentár rozvinúť a poslednýkrát sa budem venovať tejto téme.

V prvom rade chcem dať do pozornosti všetkým čitateľom, že to, že som spolu s kolegami založil politické hnutie Slovenské Hnutie Obrody, je samotná podstata toho, že nesúhlasíme so štýlom politiky Kotlebu. SHO má s ĽSNS niekoľko programových prienikov, ale veľmi sa rozchádzame v názoroch, ako tie prieniky naplniť. Kotleba svojím nezodpovedným správaním prilepil nálepku fašista každému vlastencovi. Všetkým, čo s ním sympatizujú, alebo nie. Veľa ľudí sa doslova bojí povedať, že sú národniari, len aby neboli spojení s menom Kotleba. To je výsledok jeho štýlu politiky.

Ďalšia dôležitá vec je vyvrátenie mýtu, že Kotlebu nemožno kritizovať, inak ste rozbíjač národných síl, agent platený niekým a podobné hlúposti. To je mýtus a pravda je taká, že Kotleba je poslanec NR SR platený aj z mojich daní a ja ho budem kritizovať, keď je za čo, rovnako, ako ktoréhokoľvek iného poslanca, či člena vlády. Kritika má posúvať človeka vpred.

Čo sa týka Kotlebovho odsúdenia. Nehodnotím výšku trestu ani správnosť, či nesprávnosť rozsudku. Na to máme súdy. A jeho súdny spor ohľadom šekov nemá nič spoločné s pronárodnými silami alebo s národnou myšlienkou. Nijako sa národovectva nedotýka.

Teraz k môjmu konštatovaniu, že si za to môže sám:

Tu sa dá použiť porekadlo: Do vtedy sa chodí s džbánom po vodu, kým sa nerozbije. Tak je to v prípade Kotlebu. Všetci vedia, že provokoval, aby sa o ňom písalo. Reklama zadarmo. Aj iní politici to robia a jeho to dokonca dostalo do parlamentu. To je pravda, lenže…

Ak budete najprv behať po námestiach s fakľami v uniforme nápadne sa podobajúcej tej gardistickej (výhovorka, že to bolo dávno, nie je relevantná), ak budete vo svojom internetovom obchode ponúkať zľavy zasa len s tými číslami, ak sa obklopíte ľuďmi, ktorí sú právoplatne odsúdení za propagáciu nacizmu, rasizmus a podobne, ak použijete zasa tú istú číslicu pri dotácii hokejového klubu, aj dieťaťu na vozíku odovzdáte šek zasa len a len s tou istou sumou, nemôžete sa čudovať, že čísla vo vašom podaní neberie okolie len ako čísla, ale ako odkaz na to, čo sa okolo vášho života točí stále. A preto som skonštatoval, že sám si za to môže a stojím si za tým. Nie, Kotlebu nesúdili za čísla, ani za pomoc, ale za to, čo predstavuje. A nie, nebudú teraz trestné čísla, ktoré použil. Vôbec nejde o čísla, ale o to, s čím Kotleba sympatizuje. A to nemá s vlastenectvom nič spoločné!

Tie šeky nemali nič spoločné s charitou. Bola to nezmyselná provokácia, na ktorú zneužil postihnuté dieťa, pretože v tom čase ešte ako predseda Banskobystrického samosprávneho kraja mal k dispozícii desaťtisíce eur, takže mohol darovať koľko len chcel. Tvrdenie, že to bola zbierka a výsledná suma bola náhodná, je zbabelá lož, ktorej súdny človek nemôže uveriť.

Ešte počas súdneho procesu sa začal šíriť názor, že proces je politicky motivovaný s cieľom odstrániť Kotlebu. Ak sa zamyslíte, veľmi rýchlo sa to dá vyvrátiť. Ako som spomínal, nesúhlasím so štýlom jeho politiky, napriek tomu, že ho dostala do parlamentu. Kotlebova strana, práve vďaka jeho štýlu politiky, je nielen že v opozícii, ale aj v ťažkej izolácii. Pronárodné hlasy, ktoré má zastupovať, nemajú v tejto izolácii šancu na úspech. Žiadny sľub voličom nikdy nesplnil, nijako neurobil život Slovákov lepší. To je fakt, nie môj výmysel. Môže podávať akýkoľvek dobrý návrh, nikdy neprejde. Pretože ho podáva Kotleba, človek neprijateľný doma i v zahraničí. A komu to najviac vyhovuje? No predsa tomuto darebáckemu systému. Kotleba je pre liberálov doslova požehnaním, pretože majú istotu, že všetky pronárodné hlasy zostanú umlčané s ním. Takže, prečo by chceli Kotlebu odstrániť z politiky? To nedáva zmysel. Skôr by ho mali podporovať. Takže je jasné, že súdny proces nie je politicky motivovaný, nie je o slovenskej veci, ale je len a len o Kotlebovi.

Napriek tomu, že nesúhlasím s politikou Kotlebu a myslím si, že škodí slovenskej veci, nikdy nezovšeobecňujem. Verím, že v strane ĽSNS je skupina dobrých, normálnych vlastencov, s dobrými názormi a myšlienkami. Len sú v tieni svojho predsedu a ich názory a myšlienky sú nevypočuté, čo je škoda.

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda SHO.

————————–

Prečítajte si tiež: Je Kotleba zradca, lebo už nechce vystúpiť z EÚ? Podľa jeho vlastnej logiky, áno

————————–

Róbert Švec: Kotleba je vinný v prvom rade kvôli svojej nezodpovednosti a hlúposti. Zneužiť sociálne odkázané rodiny a dieťa na vozíku na takúto stupídnu mediálnu prezentáciu svojej osoby dokáže naozaj iba človek, ktorému ide v prvom rade len a len o seba. Zdroj fotky: Facebook

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds