Štefan Polačik: Pozor na falošných akože apolitických aktivistov, ktorí chcú meniť veci politické!

Zo zahraničia k nám prenikajú rôzne zlé, či horšie ideológie, propagandy a politické smery. Najnovšie na Slovensku začali operovať, tiež po vzore zo zahraničia, takzvaní „apolitickí“ aktivisti. Organizujú dokonca „apolitické“ protesty, ktorými chcú ale meniť politiku. Apolitický protest proti vláde je už zo svojej podstaty nezmysel!

Všetko sa mení politikou a ak niekto tvrdí, že organizuje apolitický protest, jednoducho klame, alebo nevie čo rozpráva. Odpozorovali to hlavne od zahraničných liberálnych aktivistov, no na Slovensku sa takíto aktivisti postupne infiltrovali na pronárodnú scénu.

Prostredníctvom sociálnych sietí sa populisticky prihovárajú ľuďom. Jednoducho pomenovávajú problémy, ktoré všetci veľmi dobre poznáme, no neponúkajú žiadne riešenia. A ak áno, tak výslovne populistické, nesplniteľné táraniny. Keďže vystupujú ako apolitickí, nemusia mať program, ktorý by ľuďom ponúkli, nemusia mať štruktúry a nikomu sa nezodpovedajú. Fungujú bez pravidiel, zo dňa na deň. Pracujú jednotlivo, alebo v dvoj až štvorčlenných skupinkách. Objavia sa len tam kde im to vyhovuje. Len na tých miestach a podujatiach, o ktorých sú presvedčení, že na nich získajú veľa fanúšikov.

Cieľom je naviazať na seba čo najviac ľudí. A keďže iba popisujú problémy, bez akýchkoľvek riešení, ľudí si získajú rýchlo a ľahko. Skrývajú svoje skutočné politické presvedčenie, pretože ak by priznali za aký politický subjekt v skutočnosti kopú, alebo ku ktorému politickému subjektu sa plánujú pridať, okamžite by stratili časť svojho publika.

Takto pracujú počas celého volebného obdobia a až tesne pred voľbami zistíte, že ten váš „apolitický“ aktivista je na kandidátke strany, ktorú by ste určite nevolili. No keď už je na tej kandidátke človek, ktorý celú dobu tak pekne rozprával to, čo ste chceli počuť, prižmúrite oko a odovzdáte hlas strane, ktorú by ste vlastne nikdy nevolili. Či už to majú títo „apolitickí“ aktivisti od začiatku premyslené, alebo sa len jednoducho pridajú k strane, ktorá im ponúkne najzvoliteľnejšiu pozíciu na kandidátke nie je rozhodujúce.

Nezáleží im na riešení problémov Slovákov, ale ide im len o osobný finančný prospech. Už teraz sa mnohí vidia na dobre platenom mieste poslanca NR SR. Je to zbabelý, ale častokrát účinný postup.

Preto vždy keď počujem spojenie „apolitický“ aktivista, spozorniem. Ak niekto chce ísť do politiky, ale nepriznáva svoje politické tričko, niečo na tom bude! Niečo nečisté! Možno aj práve vy máte svojho obľúbeného „apolitického“ aktivistu. Hlbším sledovaním, analyzovaním, alebo len pár priamych otázok vám môže otvoriť oči. 

Aby ste pred voľbami, ale aj po nich, neboli sklamaní!

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: VÝZVA! Róbert Švec štandardným opozičným poslancom v NR SR: Vyhláste občiansky odpor!

————————

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds