Stojíme pri ľuďoch, ktorí našu pomoc potrebujú. A nielen materiálnu

Na prvý pohľad sa môže zdať, že náš úspešný sociálny projekt Staráme sa, je projekt, v ktorom dievčatá a chlapci z občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody z času na čas odnesú do rodín nejaké banány, jogurty, hygienické potreby, bicykel, oblečenie alebo zabezpečia kočíky pre novorodencov.

Zdanie však klame. Predtým, ako rodinu oficiálne zaradíme do našej pravidelnej pomoci, tak si neraz vypočujeme krutý príbeh o osude, ktorý postihol tú ktorú rodinu. Často sú to príbehy, ktoré postihli aj nás alebo naopak, ani si ich nevieme predstaviť v našich životoch.

Mnohokrát, keď odchádzame z týchto rodín domov, len žasneme nad tou obrovskou silou a odhodlanosťou bojovať za lepší život, ktorá aj napriek nepriazni osudu vyžaruje z týchto ľudí.

Rodiny zaradené do nášho projektu to naozaj nemajú ľahké a my sme radi, že aj vďaka vám im môžeme pravidelne dodávať okrem spomínaných materiálnych vecí aj NÁDEJ a pocit toho, že niekto pri nich predsa len stojí. Ďakujeme, priatelia, že stojíte pri nich spolu s nami.

Každé mesto do ktorého sa náš projekt rozšíri, každá rodina, ktorú vezmeme pod svoje krídla pomoci, nás posúva vpred.  Veci, ktoré majú zmysel sa oplatí robiť. Oplatí sa im venovať čas, financie, pretože prinášajú výsledky. Hrdí sme zvlášť na to priatelia, že to všetko zvládame spolu s vami, bez eurofondov a dotácií.

Sociálny projekt Staráme sa je projektom občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody. Pomáhame už 9. rok. Zodpovedne, adresne a inteligentne.

Napísali na Facebooku na adresu nášho projektu:

Ivet Petríková: Mnoho ľudí, aj vďaka vám aspoň na chvíľu zabudne na starosti a vedomie, že je tu niekto, na koho sa môžu spoľahnúť, je na nezaplatenie! Je mi obrovskou cťou, že môžem byť nápomocná aj ja aspoň trošku 🙂 . Ste skvelí.

Katarína Boková: Presne tak, NÁDEJ. Hnacia sila pre každého zúfalého, svetielko v tme, to posledné, čoho sa človek chytí aby sa vytiahol hore. Ďakujem za všetky „zúfalé prípady“, žiaľ aj vo svojom okolí mám ľudí, ktorým ostala už iba nádej.

Pavol Zvarík: Chcem sa poďakovať Slovenskému Hnutiu Obrody za to, že som sa mohol zúčastniť výjazdov do rodín a priložiť tak ruky k dielu. Počas návštev som mal možnosť vidieť spätnú väzbu v podobe vďačnosti za pomoc v núdzi, slzy v očiach a objatie. Týmito pár vetami chcem verejne podporiť Slovenské Hnutie Obrody a poďakovať sa hlavne za to, ako adresne a pravidelne pomáha sociálne slabým slovenským rodinám. Ďakujem.

Naše sociálne aktivity si môžete pozrieť aj na facebookovej stránke projektu Staráme sa.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds