Švec: Bankový odvod ako riešenie problémov občanov? PONÚKAME systémové riešenie

Dámy a páni. Opäť sa otvára diskusia o bankovom odvode.

Uvedomujem si, že hovoriť o tom, že s bankami sa „zatočí“ formou bankového odvodu je z marketingového politického hľadiska príjemné, ALE… O žiadne „zatočenie“ nepôjde a súčasnú situáciu to nezlepší. Práve naopak.

Úžernícke zahraničné banky, ktoré držia pod krkom väčšinu Slovákov si bankový odvod premietnu do zvýšených úrokov a poplatkov, a tak na celú situáciu opäť doplatia občania.

Preto konštatujem, že bankový odvod NIE JE systémové riešenie.

Slovenské Hnutie Obrody dlhodobo komunikuje, že situáciu s úžerníckymi zahraničnými bankami na Slovensku vyrieši vznik slovenskej banky so 100% majetkovou účasťou nášho štátu, ktorá bude poskytovať služby a produkty (za prijateľné poplatky a úroky) širokým vrstvám obyvateľstva (vrátane hypoték) – občanom aj podnikateľským subjektom. Sloboda podnikania súkromných bánk však zostane zachovaná. Cieľom tohto kroku je skoncovať s úžerou súkromných bánk, ktoré pôsobia na Slovensku a postupne ich z nášho štátu vytlačiť.

TOTO považujeme za systémové riešenie situácie ohľadom bánk na Slovensku.

A uvediem aj konkrétny príklad politiky slovenskej banky: Rodina si vezme zo štátnej banky úver na bývanie. Za každé narodené dieťa bude rodine odpustených 25% z objemu úveru, to znamená, že ak sa rodina posnaží a bude vychovávať 4 deti, úver na bývanie splatí svojou aktívnou činnosťou na poli pôrodnosti. Takýmto spôsobom nakopneme aj populačnú krivku. Štyri deti v rodine je ideálny počet nielen na prežitie národa, ale aj na jeho úspešný rozvoj.

Takže tak… A každý občan si bude môcť slobodne vybrať, či sa nechá aj naďalej „ťahať z kože“ vďaka úžerníkom zo zahraničia alebo sa presunie do slovenskej štátnej banky.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: VIDEO: Sme radi, že sa Fico pri riešení zvýšených splátok za hypotéky inšpiruje…

————————-

Zdroj obrázku: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds