Švec k odstúpeniu Sólymosa: Viesť, znamená ísť príkladom. A pre politikov to platí dvojnásobne

Incident, ktorý sa odohral v stredu večer v jednom bratislavskom pohostinstve, stál ministra životného prostredia Lászloa Sólymosa vládne kreslo. Vo štvrtok oznámil demisiu, priznal svoje zlyhanie a verejne sa ospravedlnil. Podľa politického analytika Jána Baránka urobil Sólymos „niečo, čo sa v slovenskej politike nestáva často.“ Baránek to dal do protikladu s úrovňou politickej kultúry, ktorou sa politici prezentovali na utorkovej schôdzi NR SR. „To bolo hanebné zakončenie volebného obdobia, to bola ukážka politickej nekultúry,“ povedal Baránek pre TV Pravda.

K odstúpeniu Lászloa Sólymosa zaujal stanovisko aj Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody:

Väčšina komentátorov sa zhoduje v tom, že odstúpenie Sólymosa z funkcie ministra životného prostredia, po incidente v reštaurácii, bol správy krok a že je to prejav politickej kultúry. S týmto názorom sa plne stotožňujem. Je najvyšší čas, aby slovenskú politiku formovali politici, ktorí si vedia priznať chybu, ospravedlniť sa a vyvodiť voči sebe aj následky. Jednoducho, aby zo slovenských politikov bola nielen cítiť človečina a ľudskosť, ale hlavne, aby ich vedeli aj uplatniť v každodennom živote.

Všetci sme iba ľudia, robíme menšie, poprípade aj väčšie omyly a chyby, niektoré sa naprávajú ľahko, iné veľmi ťažko. A ten, kto tvrdí, že chyby nerobí, je klamár alebo klamár. Ale je dôležité vedieť povedať: Prepáčte, mýlil som sa, zlyhal som. Odpustite mi. Pretože: Viesť, znamená ísť príkladom. A v politike to platí minimálne dvojnásobne. Každý politik ovplyvňuje verejnú mienku a podieľa sa na vytváraní spoločenskej atmosféry. A pokiaľ ju budú spoluvytvárať politici nielen s ľudskou tvárou, ale aj svedomím a pokorou, tak sa o budúcnosť Slovenskej republiky nemusíme obávať.

Nech je Lászlo Sólymos príkladom človeka, politika, ktorý ľudský zlyhal, ale politicky udelil veľkú lekciu všetkým politickým nafúkancom, ktorí si myslia, že sú viac ako ich voliči.

————————–

Prečítajte si tiež: Róbert Švec: Poslaním SHO je slúžiť Slovákom, nášmu štátu a vlasti. A šíriť pozitívne vlastenectvo

————————–

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds