Automobilky budú vo veľkom prepúšťať. SHO: Budíček, Slováci. Inak nás čaká osud Detroitu!

Automobilky v celej Európe čelia viacerým hrozbám. Pokles predajov ich núti prepúšťať. Pocítime to aj na Slovensku. O prácu príde desatina zamestnancov britskej fabriky Jaguar Land Rover pri meste Halewood vo Veľkej Británii. V britskom Halewoode pracuje 4 500 ľudí. O prácu príde takmer 500 z nich. V krátkom čase ide o ďalšie ohlásené hromadné prepúšťanie jedného z európskych automobilových výrobcov. Informujú médiá.

Automobilový priemysel na Slovensku priamo zamestnáva 177-tisíc ľudí. Po započítaní peňazí minutých firmami aj zamestnancami závisí od automobilového priemyslu až 275- tisíc miest. Podiel automobilového priemyslu na celkovom priemysle dosiahol 49,5 percenta a podiel na exporte 46,6 percenta.

Pripravujú pre nás štandardní politici osud amerického Detroitu?

Detroit upadol kvôli útlmu automobilovej výroby. V meste tak nastal výrazný populačný pokles a je symbolom recesie. Vďaka nepriaznivému životnému prostrediu sa väčšina obyvateľstva mesta odsťahovala na jeho perifériu alebo na vidiek. 80 % obyvateľov tvoria v súčasnosti Afroameričania. Mesto je povestné vysokou kriminalitou a chátrajúcimi budovami. 18. júla 2013 mesto vyhlásilo bankrot.

Bankrot mesta bol vyhlásený 18. júla 2013. „Je to ťažký krok, ale jediná schodná cesta, ako vyriešiť problém, ktorý nás trápil šesťdesiat rokov,“ skonštatoval guvernér Rick Snyder, pričom predpokladaný dlh mesta je 18.5 miliárd dolárov. Dôvodom krachu je skutočnosť, že šesť rokov po sebe prekračovali výdavky mesta jeho príjmy na konci minulého roku bol schodok rozpočtu 326,6 milióna dolárov a predpokladalo sa, že bez zmien by bol v roku 2017 astronomických 1,3 miliardy dolárov.

Prejavy hospodárskych ťažkostí mesta sú napríklad:

Miera nezamestnanosti v Detroite sa od roku 2000 takmer strojnásobila a je viac ako dvojnásobne vyššia ako je celoštátny priemer; bez práce je pätina mesta.

Na historicky najvyššej úrovni je počet vrážd a mesto je viac ako 20 rokov považované za nejnebezpečnejšie mesto v USA.

Detroitčania čakali v priemere viac ako 58 minút, kým reagovala polícia na tiesňové volanie. Celoštátny priemer je 11 minút v prevádzke bola v prvom štvrťroku len tretina sanitiek.

V prvom štvrťroku 2013 nefungovalo odhadom až 40 percent pouličných lámp opustených bolo zhruba 78 000 budov v meste.

Mesto sužuje výrazná korupcia. Informujú médiá.

————————

Prečítajte si tiež: Volím číslo 5. SHO: Diaľnice budeme stavať ako jeden projekt. Nie ako množstvo predražených projektov

————————

Toto chcete, Slováci. Ak áno, voľte aj naďalej štandardných politikov, ktorí našu ekonomiku naviazali na automobilový priemysel. Či už z dôvodu, že sú totálne neschopní a nepremýšľajú v súvislostiach alebo preto, lebo dostali za to dobre zapletené.

Tak či onak, obidve možnosti sú dôvody na to, aby už vašu dôveru nezískali. Preto voľte Slovenské Hnutie Obrody.

Z nášho volebného programu vyberáme:

Namiesto poskytovania investičných stimulov, ktoré deformujú podnikateľské prostredie a majú negatívny vplyv na konkurencieschopnosť, uprednostňujeme prijímanie opatrení na zlepšovanie domáceho podnikateľského prostredia.

Zastavíme akúkoľvek privatizáciu štátneho majetku.

Podporíme vznik podnikov s účasťou štátu, ktoré budú zamestnávať slovenských občanov.

Zaistíme postupný návrat strategických podnikov do rúk štátu.

Spustíme diverzifikáciu ekonomiky s cieľom zníženia závislosti slovenskej ekonomiky výlučne na automobilovom priemysle.

Štátom vlastnené podniky legislatívne ochránime tak, aby nemohli byť v budúcnosti sprivatizované. Vedúci pracovníci v štátnych podnikoch musia mať hmotnú zodpovednosť, primeraný plat, odborné znalosti a žiadne „zlaté padáky“ pri odchode z funkcie.

————————

Prečítajte si tiež: Volím číslo 5. SHO: Znížime závislosť slovenskej ekonomiky na automobilovom priemysle

————————

————————–

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds