Švec reaguje na kolaps v zdravotníctve: Je nehorázne, aby ľudia zvažovali, či budú jesť alebo pôjdu k lekárovi

Dámy a páni. Médiá informujú: Na prelome rokov začali niektorí lekári v ambulanciách vyberať poplatky. Niektorí dve eurá, niektorí desať eur. Lekári i kraje argumentujú tým, že v čase energetickej krízy vláda zabudla na ambulancie – a dopadli na ne vyššie náklady. Asociácia súkromných lekárov, ktorá ich združuje tritisíc, ohlásila, že jej členovia budú poplatky v súvislosti s vyšším nákladmi od februára vyberať bežne. Zavádzaním poplatkov, pri ktorých lekári často aj obchádzajú stanovené pravidlá, sa to však nekončí. Niektorí lekári hovoria, že zájdu ešte ďalej a že si budú peniaze za vyšetrenie pýtať namiesto od poisťovní priamo od pacientov.

K platbám u lekára za vyšetrenie! Ak sa tak udeje, potom sa musia zrušiť povinné zdravotné odvody Slovákov.

A konštatujem, že je nechutné, ako si súčasný zločinecký režim – liberálna demokracia, zobral občanov ako rukojemníkov v procese rozkrádania verejných financií v zdravotníctve. Ľudia, ktorí celý život pracovali a pracujú, vytvárali hodnoty a majetky štátu, ktoré vládne garnitúry postupne rozkradli, dnes musia zvažovať či budú jesť alebo pôjdu lekárovi.

Je to hanba a morálna žumpa súčasného režimu, ktorý vládne na Slovensku a aj preto presadíme obnovenie trestu smrti TU.

A zopakujem: V deň, kedy sa dovolilo, aby súkromné zdravotné poisťovne podnikali s povinnými odvodmi Slovákov, začala agónia slovenského zdravotníctva. To bola a je zlodejina tisícročia! V zdravotníctve nesmie byť súkromný kapitál, lebo tomu ide vždy len a len o zisky!

Zdravotníctvo mala zostať v rukách štátu, pri plnej hmotnej a trestnoprávnej zodpovednosti štátneho manažmentu. Štát môže byť a aj bude dobrý vlastník a aj hospodár, keď ho budú riadia rozumní a zodpovední vlastenci.

Za posledné roky odtieklo zo zdravotníctva cez súkromné poisťovne toľko miliónov, aj do zahraničia, že ak by sme ich dnes mali k dispozícii, neboli by žiadne závažnejšie problémy. O tom som presvedčený na 100%. Jednoducho, zo zdravia sa stal tovar a z pacientov čísla.

Slovenské Hnutie Obrody dlhodobo komunikuje, že povinné zdravotné odvody Slovákov sa musia točiť v štáte slovenskom, a bude dosť peňazí na všetko podstatné a dôležité. A súkromné zdravotné poisťovne môžu fungovať, ale na báze dobrovoľného pripoistenia občanov.

Taká je naša vízia a tak sa aj stane. Amen!

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————–

Prečítajte si tiež: Noviny Právo Národa: 2% z vašej dane pre občianske aktivity SHO. Správne rozhodnutie. Ďakujeme

————————–

Zdroj obrázku: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds