Sviatok svätého Cyrila a Metoda: Slovensko má veľkú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia…

Dámy a páni! Píše sa 5. júl a Slováci oslavujú štátny sviatok Slovenskej republiky – Sviatok svätého Cyrila a Metoda.

Pri tejto príležitosti uverejňujeme dva dôležité citáty, ktoré dokazujú, že Slovensko má dejinné poslanie, ktoré my, vlastenci zo Slovenského Hnutia Obrody, naplníme!

Pápež Ján Pavol II.: „Slovensko má veľkú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia. Dobre si to uvedomte! Je povolané ponúknuť svoj veľmi významný príspevok k pravému pokroku európskeho kontinentu svojimi tradíciami, kultúrou, svojimi mučeníkmi a vyznávačmi, ako aj živými silami svojich nových generácií.“

Róbert Švec: „Vďaka svätému Cyrilovi a Metodovi sa stala staroslovenčina, popri latinčine, gréčtine a hebrejčine štvrtým liturgický, v tom čase svetovým jazykom. A týmto počinom zaradili náš národ slovenský medzi starobylé národy, ktoré nielenže majú právo na miesto pod slnkom, ale svojou históriou majú aj morálne a dejinné právo formovať Európu a svet.“

Za silné a sebavedomé Slovensko!

————————-

Prečítajte si tiež: Noviny Právo Národa: Róbert Švec k významným júlovým výročiam v slovenských dejinách

————————-

Zdroj obrázku: Internet

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds