Sviatok svätého Cyrila a Metoda: Slovensko má veľkú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia…

Dámy a páni! Dňa 5. júla oslavujú Slováci štátny sviatok Slovenskej republiky – Sviatok svätého Cyrila a Metoda.

Pri tejto príležitosti uverejňujeme dva dôležité citáty, ktoré dokazujú, že Slovensko má dejinné poslanie, ktoré my, vlastenci zo Slovenského Hnutia Obrody, naplníme!

Pápež Ján Pavol II.: „Slovensko má veľkú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia. Dobre si to uvedomte! Je povolané ponúknuť svoj veľmi významný príspevok k pravému pokroku európskeho kontinentu svojimi tradíciami, kultúrou, svojimi mučeníkmi a vyznávačmi, ako aj živými silami svojich nových generácií.“

Róbert Švec: „Vďaka svätému Cyrilovi a Metodovi sa stala staroslovenčina, popri latinčine, gréčtine a hebrejčine štvrtým liturgickým, v tom čase svetovým jazykom. A týmto počinom zaradili náš národ slovenský medzi starobylé národy, ktoré nielenže majú právo na miesto pod slnkom, ale svojou históriou majú aj morálne a dejinné právo formovať Európu a svet.“

Za silné a sebavedomé Slovensko!

————————-

Prečítajte si tiež: Noviny Právo Národa: Róbert Švec k významným júlovým výročiam v slovenských dejinách

————————-

Zdroj obrázku: Internet

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľmi novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľmi nášho dvojmesačníka vyplňte formulár TU a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds