VIDEO. Pavol Poprocký k výročiu narodenia Duchoňa: Karol žije! V našich srdciach a mysliach…

Dňa 21. apríla 1950 sa v znamení býka narodil býk medzi (česko-)slovenskými spevákmi, ktorý dostal meno Karol. Karol Duchoň.

Tento býk medzi spevákmi svojím energickým a prenikavým hlasom zrazil k zemi nejednu zlú náladu. Jeho piesne, ak sa do nich človek pozorne započúva, chytajú za srdce každého, kto ho má. Texty piesní, ktoré naspieval vám dávajú nádej, že svet (minimálne) vôkol vás a nás môže byť krásnym miestom pre život. Jeho prejav by ešte aj dnes z interpretačného sedla zhodil nejedného svetového „toreadora“.

Áno, píšem a aj hovorím o našom Karolovi. O tom Karolovi, ktorého piesne budú žiť naveky, pretože nielenže majú hlavu a pätu, ale žije v nich samotný DUCHoň a ukrýva sa v nich aj niečo, čomu sa hovorí človečenstvo a slovenské vlastenectvo.

Toto všetko sa nedá kúpiť, zinscenovať, zahrať… s tým sa musí človek narodiť. A práve 21. apríla, pred 72 rokmi, sa s tým narodil práve Karol Duchoň, býk na poli hudobnom, na ktorého nikdy nezabudneme a ktorému zo srdca ďakujeme za jeho kultúrny prínos a odkaz ľudskosti, ktorý čaká iba na to, kým ho objavíte.

Tak len smelo do toho, Slováci! Nečakajte ani sekundu! A ktorá pieseň od Karola je moja najobľúbenejšia? No predsa KAŽDÁ. 🙂

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————–

Prečítajte si tiež: Projekt Staráme sa. Pavol Poprocký pre spravodajskú stránku napalete.sk: Utečencom z Ukrajiny…

————————–

 

 

Zdroj obrázku: SHO.sk

 

 

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

 

 

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná najmä pre vaše dobro.

————————–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds