Video. Štefan Polačik: Minimálna mzda? Aby Slováci mali viac peňazí v peňaženkách

Slovensko má siedmu najnižšiu minimálnu mzdu v rámci krajín Európskej únie, ktoré ju majú zavedenú. Zvýšenie minimálnej mzdy z 520 eur na 580 eur v hrubom by Slovensko posunulo o tri priečky, a dostalo by sa pred Poľsko, Estónsko či Lotyšsko.

Na Slovensku poberajú minimálnu mzdu podľa analýzy štyri percentá Slovákov, čo predstavuje približne 217-tisíc ľudí. Aktuálne je minimálna mzda na úrovni 520 eur v hrubom, čo predstavuje v čistom 430 eur.

Minimálna mzda sa napríklad vo Francúzsku pohybuje na úrovni 1 521 eur, v Nemecku je to 1 557 eur, Belgičania dostávajú minimálnu mzdu vo výške 1 549 eur, Holanďania 1 616 eur. Informuje spravodajská stránka napalete.sk.

Ak nám teda niekto na Slovensku hovorí, že máme byť solidárni pomaly už s celou galaxiou, tak my teda hovoríme, aby sme boli najprv solidárni s našimi pracujúcimi, aby sa ich mzdy aspoň priblížili tým v západnej časti EÚ. A ak sa tak stane, potom môžeme viesť dišputy o tom, či máme zachraňovať aj obyvateľov slnečnej sústavy.

——————————

Prečítajte si tiež: Povinné odvody Slovákov musia končiť v našom zdravotníctve …

——————————

K otázke minimálnej mzdy sa vyjadril Štefan Polačik, podpredseda Slovenského Hnutia Obrody. Viac sa dozviete vo videu.

 

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds