Merkelová: V Nemecku chceme amerických vojakov. Švec: Na Slovensku nie sú vítaní

Nemecko bude vždy vítať rozmiestnenie amerických vojakov na svojom území, existujú na to dobré dôvody. Na tlačovej konferencii v Berlíne to v stredu 14. augusta povedala nemecká kancelárka Angela Merkelová v reakcii na hrozbu Spojených štátov, že premiestni časť svojich vojakov z Nemecka napríklad do Poľska.

Presne takto sa prezentuje a správa politicky nesvojprávna bábka, sluha cudzích záujmov. Konštatuje Róbert Švec, ktorý na sociálnej sieti reagoval na slová Merkelovej a doplnil: Pokiaľ ide o Slovensko, môj a náš postoj v Slovenskom Hnutí Obrody je dlhodobo jasný a pevný ako skala. Odmietame, aby na slovenskom území boli akékoľvek základne cudzích vojsk, či už americké, ruské, čínske alebo japonské. Na našom území môžu byť iba slovenské vojenské základne. A aj preto považujeme z dlhodobého hľadiska ako najlepšie riešenie pre Slovenskú republiku, aby sme boli vojensky neangažovaným štátom.

Vyhlásenie nášho hnutia k členstvu Slovenskej republiky v NATO si môžete prečítať TU.

——————————

Prečítajte si tiež: Zločinci nemôžu garantovať našu bezpečnosť …

——————————

Róbert Švec: Po roku 1989 sme sa zbavili sovietskych vojenských základní na našom území a odišli aj sovietski vojaci a bolo nám sľubované, že už nikdy do žiadnych vojenských paktov nepôjdeme. A dnes nám hrozí, že na území Slovenskej republiky budú základne USA a rozmiestnení americkí vojaci. To odmietame!

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds