Ekonomickí migranti? Slováci, ktorí budú pracovať na Slovensku. To je budúcnosť našej vlasti

Poľská vláda začala robiť prvé reálne kroky k tomu, aby zabránila ďalším masovým odchodom mladých Poliakov za prácou do zahraničia! A musím povedať, že to urobila celkom šikovne.

V Poľsku totiž od prvého augusta platí tzv. Zákon o nulovej daňovej sadzbe, ktorý poľským parlamentom prešiel pomerom hlasov 419/4 a na základe ktorého sa mladým poľským zamestnancom do 26 rokov nebudú zdaňovať ich mzdy! Mladí Poliaci sa tak môžu tešiť na vyššie sumy, ktoré im prídu za ich vykonanú prácu na účet, pretože daň z príjmu bude nulová!

Mzdy sa podľa nového zákona, ktorý už podpísal aj poľský prezident Andrzej Duda, nebudú mladým Poliakom zdaňovať do výšky 19 884 euro (85 528 zlotých), čo predstavuje mesačnú mzdu max. 1 657 euro v hrubom. Na danú výhodu budú mať nárok mladí ľudia zamestnaní ako na pracovnú zmluvu, tak pracujúci z domu či v služobnom pomere. Ako sa na margo tohto najnovšieho kroku poľskej vlády vyjadril hovorca poľského ministerstva financií Pawel Jurek: „Ak nebudú mladí platiť žiadnu daň, znamená to pre nich, že zarobia viac, vďaka čomu sa budú môcť ľahšie usadiť a založiť si rodinu.“

Martin Bago, regionálny zástupca Slovenského Hnutia Obrody pre okres Topoľčany.

Poľská vláda chce teda týmto krokom udržať mladú generáciu doma a pomôcť im založiť si vo svojej vlasti rodiny, pretože milióny Poliakov odišli v posledných desaťročiach za prácou do zahraničia. Najviac ich odišlo do Veľkej Británie, USA a Írska. A taký krok vlády je veľmi správny. Pretože ak nejaký štát opustí jeho mladá generácia, štát a národ začnú mať problémy a budú postupne vymierať a zanikať. A problémy sa nezačnú týkať len ekonomickej stránky, ale aj stránky demografickej, národnej a patriotickej, pretože dosť mladých ľudí rýchlo zabudne na svoj pôvod, resp. sa u nich nestihne cit ku svojmu národu, vlasti, koreňom a kultúre ani len vyvinúť. A v globále, bez mládeže, ktorá „potiahne“ ekonomiku, bude si zakladať rodiny, obmieňať populáciu, bude mať v sebe národné cítenie a snažiť sa svoj štát ochraňovať pred zhubnými vplyvmi a útokmi zo zahraničia prestane štát a národ ako taký postupne existovať.

A preto by si z podobných krokov mala brať príklad aj slovenská vláda a mala by sa snažiť státisíce Slovákov žijúcich a pracujúcich v zahraničí motivovať k ich návratu do vlasti! Mala by to byť jedna z hlavných priorít každej jednej vlády.

A je to aj jedna z priorít Slovenského Hnutia Obrody, s ktorou pôjde do volieb. Pretože záchranu Slovenska a jeho obrodu môžeme dosiahnuť len spoločne s mladými a prebudenými ľuďmi, ktorí vedia o čo sa tu „hrá“ a ktorí budú ochotní spolupodieľať sa na obnove a rozvíjaní našej vlasti.

Autor: Martin Bago

———————————–

Prečítajte si tiež: Povinné odvody Slovákov musia končiť …

———————————–

 

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds