Video. Symbolika SHO: Krv našich predkov, silné sociálne cítenie a nádej

Dámy a páni. Mnohí z vás sa zaujímajú o symboliku nášho hnutia. Pýtate sa nás, čo vyjadrujú farby červená a biela.  

Nech sa páči. Predstavujeme vám symboliku nášho úspešného hnutia:

Znak bieleho dvojkríža: Okrúhly štít červenej farby, v strede ktorého je umiestnený dvojitý biely kríž, okolo ktorého je do kruhu umiestnený čierny nápis Slovenské Hnutie Obrody na bielom podklade. Driek a ramená kríža sú na koncoch rozšírené a vhĺbené.

Vlajka bieleho dvojkríža: Červené pole vlajky. Na prednej polovici listu vlajky je dvojitý biely kríž. Driek a ramená kríža sú na koncoch rozšírené a vhĺbené.

Červená farba symbolizuje krv našich predkov, ktorí bojovali za našu národnú a štátnu slobodu. Biela farba symbolizuje čistotu našich myšlienok, silné sociálne cítenie a nádej. A dvojkríž, dvojkríž je symbol Slovákov a aj Slovanov. Je s naším národom a spoločenstvom spätý už vyše 1 000 rokov a my sa postaráme o to, aby minimálne ďalších tisíc rokov tomu tak bolo.

————————-

Prečítajte si tiež: Program SHO. Rozumná a zodpovedná alternatíva pre našu domovinu

————————-

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds