Video. Matovič chce bojovať proti mafii. SHO: Avšak jeho vláda je prelezená mafiánmi

Parlamentné voľby 2020 sa niesli v duchu zmeny. Vraj treba odstaviť vplyv mafie na štát. Áno treba, ale podarí sa to Matovičovej vláde?

Voľby, vďaka drahému marketingu, škandálom, ale aj vďaka populizmu najhrubšieho zrna, vyhralo hnutie OĽaNO. Státisíce voličov v očakávaní veľkých zmien, dalo dôveru Igorovi Matovičovi. A ako s touto dôverou voličov naložil?

Okrem toho, že na svojej kandidátke dotiahol do parlamentu rôznych skrachovaných komikov, športovcov, pochybných aktivistov ale aj eštebáka (z ktorého dokonca urobil ministra), zložil vládu so stranami, v ktorých niektorí predstavitelia majú presne takú istú pochybnú minulosť s akou vraj chce Igor Matovič skoncovať.

Ján Budaj (vľavo). Eštebák, z ktorého Matovič urobil ministra. Zdroj fotky: Internet

Tomuto „bojovníkovi“ za spravodlivosť nevadí, že išiel do koalície s Richardom Sulíkom, ktorý ako všetci vieme, pravidelne raňajkoval s Mariánom Kočnerom a donášal mu „novinky“ priamo z parlamentu. Nevadí mu ani to, že jeho ďalší koaličný partner Boris Kollár sa pravidelne objavoval po boku najväčších mafiánov 90. rokov a jeho podnikateľská činnosť je prinajmenšom pochybná.

Matovičovi nevadí ani ďalší koaličný partner Andrej Kiska, daňový podvodník údajne spojený s pozemkovou mafiou. Pravdepodobne si rozumejú, pretože sám Igor Matovič mal problémy s daňovým úradom a od basy ho zachránila iba premlčacia doba. A tak sú opäť vo vedení štátu ľudia s toxickou minulosťou. Žiadna zmena!

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Bábkoherečka je podpredsedníčka vlády iba niekoľko dní. A už okradla Slovákov o milióny eur?!

————————

Sme len na začiatku vládnutia tohto zlepenca a už sme svedkami rodinkárstva, ale aj veľkej nekompetentnosti. Prečo Igor Matovič, ktorý vždy robil z parlamentu cirkus a každého posielal na detektor lži, nepošle teraz na ten istý detektor lži svojich pochybných koaličných partnerov? Prečo aj on sám neodpovie na otázky, ktoré sa týkajú spôsobu nadobudnutia jeho niekoľko desiatok miliónového majetku, ktorý rýchlo prepísal na manželku? Prečo až teraz chce (aj keď neverím že k tomu príde) sfunkčniť zákon o preukazovaní majetku, keď už nič nemá? Na tieto otázky sú určite zaujímavé odpovede. A vynárajú sa ďalšie.

Je Igor Matovič, ktorý doviedol do vlády aj bývalých aktérov kauzy Gorila, len marketingovým nástrojom na pokračovanie privatizačného besnenia za Dzurindovej vlády? Sulík o privatizácii štátnych podnikov, ale aj zdravotníctva nahlas premýšľa. Verí ešte niekto, že sa kauza Gorila niekedy  vyšetrí? Ja nie, pretože tak ako sa nič nevyšetrilo za vlády Smeru-SD (lebo kamaráti), tak sa nevyšetrí nič ani teraz. Inak by Matovičovi museli pozatvárať hneď niekoľko členov jeho vlády.

Čo sa to ale opäť na nás chystá? Dzurinda s Miklošom, ktorí po tom ako ich ľudia v parlamentných voľbách 2016 vytesnili z politického života, doteraz pôsobili na Ukrajine ako poradcovia režimu Petra Porošenka. Zrazu sa začali objavovať v médiách, dokonca aj vo verejnoprávnom. Náhoda? Podľa mňa nie.

Najnovšie Matovičova vláda začala hovoriť o možnosti zavedenia rovnej dane, ktorú na Slovensku v minulosti zaviedol práve Mikloš. Opäť náhoda? Myslím, že nie. Rovná daň sa ukázala ako výhodná len pre skupinu najbohatších a neskôr bola zrušená.

————————–

Prečítajte si tiež: Riaditeľom SIS sa stal brat poslanca Pčolinského. SHO: Vraveli, že budú iní. A sú ešte horší ako Fico

————————–

Takže sa znova a myslím že oprávnene pýtam: Je marketingový produkt Igor Matovič iba pokračovateľom dzurindovských pohrobkov na konečnú doprivatizáciu strategických podnikov, zdravotníctva a všetkého, čo nám tu ešte zostalo? Budú sa opäť zavádzať opatrenia, ktoré budú vyhovovať iba bohatým? Zatiaľ tomu všetko nasvedčuje.

Každému napadne otázka, že kto je potom ten pravý? Kto nedovolí ďalšie rozkrádanie nášho štátu? Ako tomu zabrániť? Priatelia, nič sa nezmení, pokiaľ sa Slováci budú báť voliť nové strany, v ktorých sú ľudia bez väzieb na záujmové skupiny, mafiánov, či oligarchov. Ako ale oddelíme ľudí, ktorí politiku využívajú len na obohatenie sa, od ľudí, ktorí chcú úprimne slúžiť Slovákom?

Riešenie je jednoduché! Stačí, aby každý zvolený poslanec do NR SR, ešte pred zložením poslaneckého sľubu, dobrovoľne podstúpil bezpečnostnú previerku. A ak previerkou neprejde, poslanecký mandát mu okamžite zanikne. Garantujem vám priatelia, že viac ako polovica poslancov súčasnej koalície ale aj opozície, by sa do parlamentu nedostala. Toto opatrenie podporí iba strana, ktorá je zložená z normálnych ľudí s vlasteneckým cítením, ktorí nemajú čo skrývať. A strany, ktoré s týmto prevratným opatrením nebudú súhlasiť, dajú jasný signál Slovákom ešte pred voľbami o čo im v skutočnosti ide.

Slovenské Hnutie Obrody bude toto opatrenie presadzovať, aby Slovákom ukázalo pravdu.

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda SHO.

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds