VOĽBY 2023. RTVS sa nás pýta: Ako navrhujete riešiť problém s hypotékami?

Dámy a páni. V rámci predvolebnej kampane sme odpovedali aj na otázky RTVS. Postupne otázky a naše odpovede na ne budeme uverejňovať na našich mediálnych nosičoch.

Dnes…

Otázka: Viacerým Slovákom hrozí, že im čoskoro končí fixácia na hypotéke a mesačná splátka sa im zvýši aj o 200 či 300 eur. Ako navrhujete tento problém riešiť?

Odpoveď: To, čo dnes zažívam s hypotékami a čo ešte len väčšina Slovákov zažije, je výsledkom katastrofálnej politiky všetkých vlád za obdobie posledných vyše 20 rokov. Rozpredaj slovenských bánk do rúk zahraničných finančných skupín spôsobil, že občania nášho štátu sa stali ekonomickými otrokmi vo svojom vlastnom štáte a súkromné banky ryžujú aj vďaka úžerníckym poplatkom a úrokom.

Vzhľadom k tomu, že súčasný stav zapríčinili všetky vlády za posledných vyše 20 rokov, to znamená, systém, ktorý vládne v našom štáte, musí systém tieto chyby aj napraviť a vláda musí zabezpečiť dorovnanie zvýšených splátok hypoték všetkým občanom zo štátneho rozpočtu.

A keďže podľa Slovenskej bankovej asociácie, NBS a rezortu financií „riziko neschopnosti splácania úverov na bývanie je nízke. Týka sa len jedného percenta všetkých refixovaných hypoték, čo predstavuje zhruba 3 500 z celkového počtu 685-tisíc hypoték. Refixovaných z nich bude v rokoch 2023 až 2025 približne 350-tisíc hypoték, čo je objemovo 46 percent hypotekárneho portfólia,“ takýto krok výrazne nezaťaží verejné financie.

Pokiaľ ide o našu predstavu ako komplexne riešiť problém s úžerníckymi súkromnými bankami, tá je nasledovná: Budeme presadzovať vznik jednej banky so 100% majetkovou účasťou štátu, poskytujúcej služby a produkty (za prijateľné poplatky a úroky) širokým vrstvám obyvateľstva (vrátane hypoték) – občanom aj podnikateľským subjektom. Sloboda podnikania súkromných bánk ostane zachovaná. Cieľom tohto kroku je skoncovať s úžerou súkromných bánk, ktoré pôsobia na Slovensku.

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

————————–

Prečítajte si tiež: VOĽBY 2023. RTVS sa nás pýta: Malo by Slovensko Ukrajine pomáhať aj naďalej?

 

Zdroj obrázku: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds