VOĽBY 2023. RTVS sa nás pýta: Malo by Slovensko Ukrajine pomáhať aj naďalej?

Dámy a páni. V rámci predvolebnej kampane sme odpovedali aj na otázky RTVS. Postupne otázky a naše odpovede na ne budeme uverejňovať na našich mediálnych nosičoch.

Dnes…

Otázka: Ako by ste zhodnotili doterajšiu pomoc Slovenska Ukrajine? Malo by Slovensko Ukrajine pomáhať aj naďalej? (zdôvodnite vašu odpoveď)

Odpoveď: Vyzbrojovanie kyjevského režimu, ktoré schválili bývalí a aj súčasní slovenskí ústavní činitelia považujeme za obrovskú chybu, ktorá sa nám nepekne vráti. Slovenské Hnutie Obrody okamžite zastaví dodávky vojenskej techniky pre kyjevský režim, lebo sme presvedčení o tom, že súčasný konflikt na Ukrajine je aj výsledkom jeho politiky voči vlastným obyvateľom. Napríklad pogrom na ukrajinských občanoch v Odese v roku 2014.

Rozlišujeme medzi kyjevským režimom a ukrajinským ľudom.

Pomáhajme humanitárne (liekmi, oblečením, potravinami… ) pokiaľ na to Slovensko bude mať prostriedky a možnosti. Ale prvoradou úlohou vlády SR je to, aby slovenskí občania dôstojne žili, mali dôstojné platy, dôchodky, aby slovenské rodiny boli zo strany štátu v dostatočnej miere podporované. A keď väčšina Slovákov bude žiť normálne a dôstojne, potom môžeme zvážiť, či budeme pomáhať iným.

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

————————–

Prečítajte si tiež: Výročie Slovenského povstania z meruôsmych rokov: Hrdo sa hlásime k jeho odkazu

————————–

Zdroj obrázku: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

 

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds