Róbert Švec reaguje na škandalózne rozhodnutie kyjevského režimu, ktoré sa týka aj Slovenska

Kyjev podá žalobu na Slovensko, Poľsko a Maďarsko na pôde Svetovej obchodnej organizácie. Dôvodom je neochota troch spomínaných krajín zrušiť zákaz dovozu obilia a iných poľnohospodárskych výrobkov z Ukrajiny. Pre Politico to povedal námestník ukrajinského ministra pre hospodársky rozvoj Taras Kačka.

„Je dôležité ukázať, že kroky týchto krajín nie sú v poriadku. Preto sa zajtra začneme brániť právnymi prostriedkami,“ povedal v nedeľu Kačka. Informuje spravodajská stránka Hlavný denník TU.

Konštatujem: V prípade, ak kyjevský režim splní svoje vyhrážky, je potrebné, aby slovenské štátne orgány okamžite zareagovali a zastavili akúkoľvek pomoc, ktorá smeruje do Kyjeva, vrátane humanitárnej.

Je neslýchané a ešte k tomu aj krajne neslušné, aby Slovenská republika dlhodobo pomáhala susednému štátu a režim susedného štátu, namiesto toho, aby šúchal nohami a bol rád, že je rád, sa Slovákom vyhráža žalobou za to, že si chránime naše národné a štátne záujmy v oblasti poľnohospodárskej.

Teraz môžu ústavní činitelia Slovenskej republiky dokázať, že nie sú správcami kolónie, ale predstaviteľmi zvrchovaného a suverénneho štátu, o ktorom tak často hovoria.

Dámy a páni. A aj preto sa stretneme v utorok 19. septembra v Dubnici nad Váhom, aby sme nahlas a verejne povedali: STOP kyjevskému režimu!

Podrobnosti o verejnom podujatí si môžete prečítať TU.

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: VOĽBY 2023. RTVS sa nás pýta: Ako zvrátiť trend odchodu mladých ľudí za prácou do zahraničia?

————————-

Zdroj fotky: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds