Volebný program SHO: Ekologická daň na drevo a zákaz kupčenia so zdrojmi pitnej vody

Slovenky, Slováci. Dámy a páni. Predstavujeme vám volebný program Slovenského Hnutia Obrody, ktorým sa budeme uchádzať o vašu dôveru vo voľbách do NR SR.

Náš volebný program z veľkej časti vychádza z vašich podnetov, z vášho – nášho každodenného života, úprimnej snahy zmeniť smerovanie našej vlasti a hlavne, zo zdravého sedliackeho rozumu.

Budeme radi, ak nám napíšete k nášmu volebnému programu vaše názory, postrehy, prípadne pripomienky. Kontaktovať môžete podpredsedu nášho hnutia Štefana Polačika na podpredseda@sho.sk 

Postupne vám predstavíme naše návrhy, ktoré zrealizujeme v rámci jednotlivých ministerstiev.

————————-

Prečítajte si tiež: Predstavujeme vám volebný program SHO: Alternatíva pre Slovensko

————————-

Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky:

V maximálnej možnej miere budeme podporovať a zavádzať ekologické projekty a recyklačné procesy.

Podporíme takzvané zelené firmy, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje energie a šetria životné prostredie.

Zvýšime postihy za úmyselné znečisťovanie prírody pre firmy, podnikateľov, ale aj pre jednotlivcov.

Zastavíme nelegálnu ťažbu dreva.

Legálna ťažba dreva bude prebiehať výhradne pod dohľadom štátu a zodpovedných štátnych zamestnancov s hmotnou a trestnoprávnou zodpovednosťou.

Zavedieme ekologickú daň na drevo, ktoré sa na Slovensku vyťaží. Vyťažené drevo, ktoré sa na našom území bude aj spracovávať, bude od tejto dane oslobodené.

Prehodnotíme rozšírenie území, ktoré spadajú pod jednotlivé stupne ochrany prírody tak, aby neprichádzalo k zužovaniu území pod ochranou a prípadné rozširovanie ochrany, by sa uskutočnilo až po dôkladnej diskusii.

S okamžitou platnosťou zakážeme privatizáciu, vývoz a kupčenie so slovenskými zdrojmi pitnej vody. Voda bude aj naďalej národným bohatstvom.

Nedovolíme dovoz žiadneho odpadu, ani jadrového, na územie Slovenskej republiky zo zahraničia.

————————–

Prečítajte si tiež: Volebný program SHO: Podnikanie s povinnými odvodmi Slovákov? Nehoráznosť, ktorú stopneme

————————–

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds