Volím číslo 5. SHO: Slovenskí dôchodcovia na prvom mieste. Minimálny dôchodok zvýšime o 100 eur

V roku 2020 sa zvýši minimálny dôchodok: Pri 30 rokoch bude výška minimálneho dôchodku predstavovať 33 % z priemernej mzdy na Slovensku spred dvoch rokov a v roku 2020 dosiahne 334,30 eura. Pri získaní viac ako 30 rokov a menej ako 40 rokov obdobia dôchodkového poistenia sa bude minimálny dôchodok zvyšovať za každý rok o 2 % zo sumy životného minima a pri 40 a viac rokoch dôchodkového poistenia za každý rok o 3 % zo sumy životného minima pre plnoletú fyzickú osobu. Informujú médiá.

Slovenské Hnutie Obrody: Ak hovoríme o solidarite, v prvom rade hovorme o solidarite s našimi ľuďmi na Slovensku, aby sme sa s platmi a dôchodkami aspoň priblížili úrovni západných krajín. A preto v prvej fáze zvýšime minimálny dôchodok jednorázovo o 100 eur. Postupne zavedieme spravodlivé vyplácanie dôchodkov podľa zásluhovosti, v ktorom, okrem iných noviniek, bude platiť aj zásada, že kto vo svojom živote nepracoval a nevytváral hodnoty, nebude na staré kolená parazitovať na sociálnom systéme nášho štátu a systém nebude mať povinnosť sa o takýchto ľudí starať.  

—————————-

Prečítajte si tiež: Predstavujeme vám volebný program SHO: Alternatíva pre Slovensko

—————————-

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds