Pavol Skýpala k výročiu obnovenia slovenskej štátnosti: Toto je náš štát a náš životný priestor

Dňa 1. januára oslavujeme obnovenie slovenskej štátnosti, vznik samostatnej druhej Slovenskej republiky.

Počas prvého dňa existencie súčasnej Slovenskej republiky ju diplomaticky uznalo 93 štátov sveta, medzi nimi aj Nemecko, Francúzsko, Ruská federácia, USA, Čína, Veľká Británia … Hneď v prvých mesiacoch sa náš štát stal členom významných svetových organizácií a inštitúcií, ako napríklad: Svetová banka, OSN, UNESCO, CEFTA, Rada Európy a ďalších.

Avšak, stále existujú ľudia, ktorí aj dnes s nostalgiou spomínajú na vzájomné spolužitie Slovákov a Čechov v spoločnom štáte a chceli by ho späť. Samozrejme je ich viac v Česku ako na Slovensku, pretože Česi mohli realizovať svoju štátnosť, ktorá sa stotožnila s Československom, na rozdiel od Slovákov. Tí chápali Československo skôr ako len ďalšiu etapu k vlastnej štátnosti.

———————–

Prečítajte si tiež: Písal sa 1. január 1993: Slováci obnovili slovenskú štátnosť na svojom historickom území

———————–

Slovenky a Slováci, vážme si našu slovenskú štátnosť a samostatnosť Slovenskej republiky. Je to dejinná skutočnosť, ktorá patrí k najvýznamnejším historickým métam Slovákov. Aj napriek podceňovaniu, výsmechom a zatracovaniu, sme sa zomkli a ukázali celému svetu, že: Toto je náš štát, naša krajina, náš životný priestor a budeme si ho spravovať sami. Prečo? Lebo to chceme a vieme.

Nestratili sme sa vo víre udalostí, ale práve naopak. Ukázali sme našim susedom, Európe, ale aj celému svetu, že si vieme spravovať naše záležitosti zodpovedne a so vztýčenou hlavou. Kuvičie hlasy, ktoré nám napríklad predpovedali, že do troch mesiacov prídeme do Prahy prosiť na kolenách, aby sa obnovil spoločný štát sa nenaplnili a nenaplnili sa ani predpovede tiež odborníkov, že ekonomicky obnovený slovenský štát neprežije. A on nielen že prežil, ale napísal a stále píše svoj úspešný príbeh existencie.

A my, Slováci, máme byť právom na čo hrdí.  A aj preto 27. výročie obnovenia našej štátnosti, vznik súčasnej Slovenskej republiky oslávime 1. januára o 15.00 hod. v Štúrovom Zvolene.

Deň 1. január je štátny sviatok druhej Slovenskej republiky a my ho oslávime spoločne hrdo a dôstojne.

Autor článku Pavol Skýpala je člen predsedníctva SHO a kandidát do NR SR.

———————–

Prečítajte si tiež: Písal sa 1. január 1993: Druhá Slovenská republika a jej korene

———————–

Zľava: Štefan Polačik, Róbert Švec, Pavol Skýpala a Pavol Poprocký

————————

Prečítajte si tiež: Katarína Boková k výročiu obnovenia slovenskej štátnosti: Majme hrdosť v srdci každý deň

————————

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds