Anton Ančic: Ak by sa dialo to, čo na Slovensku v Číne, tak už dávno by boli darebáci popravení!

Okamžite zastavme budovanie diaľnic. Nie priatelia, nezbláznil som sa. Okamžite žiadam zastavenie tohto marazmu, ktorý tu 30 rokov úspešne plní kapsy všetkým, ktorí rozhodovali a sľubovali, že spoja diaľnicou Bratislavu a Košice.

Je to čierna diera, ktorá hltá naše peniaze podobne, ako bláznivé nápady predstaviteľov u moci. Lenže sme si už nejako zvykli, že Mečiar nás oblbol Claudiou Schiffer, Dzurinda súkromným kapitálom v PPP projektoch a Fico sľubom dokončenia diaľnice do Košíc do roku 2010. Matovičovsko-Hegerovská cháska ide vystaviť bianko zmenku na ďalší z rady tunelov TU.

Realita je taká, že keby sa toto udialo napríklad v Číne, už dávno by boli zodpovedné figúrky popravené. Ako môže napríklad Váhostav, ktorý okradol množstvo drobných podnikateľov nezaplatením ich faktúr, ďalej profitovať na štátnych zákazkách v hodnotách miliónov len v tomto roku?

Ako môžeme vyberať poplatky za diaľnice cez spoločnosť, ktorá tu mala zlatú baňu, že dokázala minúť na svoju réžiu toľko prostriedkov, že získané prostriedky by ledva stačili na vybudovanie 3 km novej cesty ročne?

Sme tak neschopní a je nám to jedno, že všade, kde sa pozrieme vládne korupcia, nezáujem kompetentných a plytvanie našimi zdrojmi? Nie, nebudem venovať svoj čas spočítaniu sumy, koľko nás diaľnice stáli a stoja, pretože by som pravdepodobne zistil, že by sme mohli mať diaľnicu do každého okresného mesta.

Keďže ale vidím, že tu prebieha úspešné uvrhnutie ľudí do chudoby, ich zadlžovanie, aby sa z nej tak rýchlo nedostali a ničenie strednej vrstvy, ľuďom sú diaľnice ukradnuté, ako im prostriedky na ne už raz boli ukradnuté predtým. Pretože prichádza čas, kedy nebudú môcť vlastniť automobil a tým pádom budú všetky tieto výčitky zbytočné a cesty nepotrebné.

Nesmieme sa však vzdať. Musíme vypustiť tú bažinu. Zmenu, ktorú tak veľkolepo ohlasoval Matovič, ktorú verklíkuje jeho hovorca Heger musíme začať my sami. Ak kompletne nevymeníme recyklovaných politikov, čo sa tu len striedajú vo funkciách a prezliekajú kabáty, ak sa nezačneme starať o naše peniaze a pýtať sa na čo boli použité, dovtedy budeme len konštatovať, že diaľnica Bratislava – Košice už postavená je. Síce cez Maďarsko, ale aj tú sme „zaplatili“ viackrát z našej peňaženky.

Autor článku Anton Ančic je člen Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky podnikateľské.

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Čaputová chce povinne opichať všetkých Slovákov. Róbert Švec ju označil za…

————————

Zdroj obrázku: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds