Anton Ančic: Živý kapor na Vianoce sa stane minulosťou!? Ale mleté červíky a kobylky to istia

Po tom, ako si mnohí kresťania vydýchli, že neprešiel nateraz šialený návrh eurobyrokratov nepoužívať slová ako Vianoce, Mária a Ján TU si možno v čase pokoja týchto posledných dní v roku, či už človek je alebo nie veriaci, si musíme začať odvykať od ďalšieho symbolu Vianoc – živého kapra?

Túto správu sme vám prezentovali aj na vlnách rádia Slobodný Vysielač. Táto iniciatíva je vysvetľovaná úmyslom netýrať zvieratá a oveľa väčším komfortom pri nákupe pre zákazníka.

Ja tu však vidím iné riziká…

Čokoľvek kresťanské tak dráždi predstaviteľov bezpohlavných a liberálnych zástancov inklúzie, že to musia ničiť za každú cenu. Pokiaľ by to bola táto možnosť, bolo by to v podstate stále dobre, pretože by sa jasne definovala skupina rozkladajúca morálku spoločnosti a dalo by sa s ňou jednoduchšie vysporiadať.

Zelený údel alebo šialenstvo, ak chcete. Vyskúšali si svoju prvú bitku o čerstvé mäso z lokálnych zdrojov, prinájašajúce prosperitu tam, kde sa vyrobí a spotrebuje. Je to prvý krok k zákazu bravčového, či hovädzieho mäsa, na to si však nikto zatiaľ netrúfa. Zato už máme schválenú prísadu mleté červíky alebo kobylky. Táto možnosť je tak pol na pol, v závislosti od ďalšieho vývoja. V každom prípade sa jej bude ťažko brániť, pretože bude robená postupne, salámovou metódou.

Spraviť ľudí absolútne závislými na systéme. Nebudeme si už môcť/vedieť/chcieť ani zabiť rybu a pripraviť si tak čerstvý a zdravý pokrm. Nehovoriac o tom, aká čerstvosť bude spracovaných, alebo dovážaných rýb. Mnohé kauzy s (p)otravinami naozaj netreba pripomínať. Túto snahu si môžete všimnúť všeobecne, aj to je jeden z dôvodov našej poľnohospodárskej nesebestačnosti. Preto je veľmi dôležité, čo kto hovorí a koná v tejto oblasti.

Ide zasa len o zisk. Nadnárodným spoločnostiam je málo drancovať vody chudobnému tretiemu svetu, chcú si ukrojiť svoj podiel aj z tohto koláča a zjednodušiť pásovú výrobu. Práca so živými zvieratami je obtiažna a riziková, jednoduchšie uchováte mŕtve telo v chlade ako sa trápiť transportom živých zvierat v zimných podmienkach s rizikom úhynu a tým aj strát. Nikto si predsa nekúpi kapra, ktorý spinká hore bruchom, však? Ibaže mrazená fileta vám to nepovie.

A prvý reťazec sa už pridal k tomuto záväzku a v prípade dvoj- až trojročnej cenovej vojny proti chovateľom, ekonomicky zdecimovaných Slovákov nebude ťažké presvedčiť na svoj produkt. Tak ako to bolo v prípade mrazeného dopekaného pečiva, alebo vajíčok zo zahraničia.

Preto budeme neustále upozorňovať na tieto nekalé praktiky a poukazovať na možné negatívne dopady pre Slovensko, lebo najhorší volič (pre nich) je informovaný občan.

Autor článku Anton Ančic je člen Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky podnikateľské.

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Róbert Švec otvorene o Lukašenkovi a Putinovi: Z môjho pohľadu títo dvaja páni…

————————

Zdroj obrázku: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds