Budapešť opäť zasahuje do vnútorných vecí nášho štátu. SHO: Ruky preč od slovenského juhu!

Koronafrašku s názvom Globsec Bratislava máme za sebou. Toto hromadné podujatie nebolo ničím iným, než vládnym výsmechom na osobnej slobode obmedzovaným obyvateľom Slovenskej republiky a maškarádou zavŕšenou odovzdávaním akýchsi pseudocien. Aké komické, pokrytecké, úbohé!

O ďalšiu frašku sa postaral minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó na tlačovej konferencii šovinistickej SMK. Budapešť dlhodobo, vďaka laxnej politike doterajších vlád voči slovenskému juhu, využíva „politické vzduchoprázdno“ v južných častiach Slovenska na presadzovanie svojich politicko-ekonomických cieľov podporou práve takých iredentistických spolkov a politických subjektov, akými je i SMK. Potvrdil to aj samotný Szijjártó, ktorý sa po verejnom priznaní, že maďarská vláda už dlhšie zasahuje do vnútroštátnych vecí iného zvrchovaného štátu, vyjadril, že i naďalej plánuje podporovať segregáciu Slovákov maďarskej národnosti od ostatných Slovákov prostredníctvom ďalších dotácií cez akýsi „felvidéckeho programu hospodárskeho rastu“!

———————–

Prečítajte si tiež: Ján Esterházi. Odsúdený zločinec a agent Budapešti

———————–

Okrem iného sa tento pán dotkol aj otázky ďalšieho pomaďarčovania verejného priestoru na slovenskom juhu cez dopravné značenia, ktoré by v 16 okresoch obývaných aj maďarskou menšinou, mali byť doplnené o maďarské geografické názvy. To znamená, že názov mesta alebo obce v slovenčine by mal byť doplnený o historický názov z čias Uhorska. Na ukážku: ak sa osadí nová dopravná tabuľa kdesi v Rimavskej Sobote, ktorá bude značiť cestu na Zvolen, tak aj rýdzo etnicky slovenské mesto Zvolen bude označené, ako Zólyom. To obhajoval, ako ďalší záujem Maďarska „na Felvidéku“. A vraj je súčasná vládna garnitúra v otázkach ústupkov voči iredentistickým požiadavkám týchto šovinistov, konštruktívna a budúcnosť dobrých medzištátnych vzťahov vidí Szijjártó v kontinuite konštruktívnosti vlády Igora Matoviča; rozumej: SERVÍLNOSTI ku iredente z Budapešti a šovinizmu niekoľkých mentálne vylúčených jedincov zo slovenského juhu, ktorí svojimi myšlienkovými pochodmi uviazli v 19. storočí.

Ak súčasná vláda pseudoodborníkov pristúpi čo i len na rokovanie o týchto a ďalších ústupkoch voči Orbánovej politike, vedome sa dopúšťa vlastizrady.

Zároveň si dovolím zdôrazniť, že v záujme Slovenského Hnutia Obrody bola, je a vždy bude v prvom rade prosperita každého jedného lojálneho občana Slovenskej republiky a korektné vzťahy v oblasti zahraničnej politiky, ktoré sa musia zakladať na vzájomnom rešpektovaní sa a spolupráci na báze rovný s rovným, a nie kolenačková politika, ktorá plodí jedine spiatočnícke tendencie a nezmyselne živí národnostné vášne či dokonca podkopáva územnú celistvosť našej republiky a ohrozuje jej budúcnosť. Slovenská vláda teda musí presadzovať slovenské národno-štátne záujmy doma i v zahraničí a ako každý suverénny štát musí svojich podrývačov eliminovať.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva SHO.

————————-

Prečítajte si tiež: FOTO: Matovič sa bratríčkuje s pohrobkami vojnových zločincov. SHO: Koho záujmy zastupuje?

————————-

Predseda SMK (vľavo) a maďarský minister zahraničných vecí (vpravo) rokovali v centrále SMK v Bratislave pod obrazom vojnového zločinca Jána Esterháziho. Zdroj fotky: Facebook

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds