FOTO: Matovič sa bratríčkuje s pohrobkami vojnových zločincov. SHO: Koho záujmy zastupuje?

Blíži sa 4. jún – 100. výročie podpísania Trianonskej mierovej zmluvy (4.6.1920). V súvislosti s tým sa v kruhoch šovinistov a iredentistov šíria okrem rôznych historických klamstiev, fantazmagórií a poloprávd, aj fotografie z minulosti, Vďaka ktorým dokazujú, že sa z nich stali duchovní invalidi, ktorí mentálne uviazli v 19. storočí.

A čuduj sa svete, medzi nimi kolujú aj staršie fotografie súčasného predsedu vlády Slovenskej republiky (bohužiaľ) – Igora Matoviča. Pohyboval sa a stále sa pohybuje v spoločnosti ľudí TU, ktorí aj v dnešných dňoch nadraďujú svoj národ nad tie ostatné – hlásajú myšlienky šovinizmu a iredentizmu. Myšlienky plné nenávisti, zatrpknutosti a nadradenosti, ktoré spôsobili utrpenie našich predkov a iných nemaďarských národov, a ktoré táto pliaga počas posledných desaťročí Uhorska, a aj počas okupácie slovenského juhu v rokoch 1938 – 1945, zastihla.

Stretáva sa so šovinistami, ktorých spolustraníci napríklad odmietajú zabezpečiť na slovenskom juhu (napríklad v obci Rohovce: miestni poslanci z SMK) školu s vyučovacím jazykom slovenským. A Matovič dokonca chcel s takýmito ľuďmi pred voľbami vytvoriť koalíciu TU.  

Je dôležité mať dobré vzťahy s predstaviteľmi všetkých národnostných menšín a aj iných štátov. Ale aj s pohrobkami vojnových zločincov Eszterháziho či Horthyho, a tými, ktorí chcú obnoviť Uhorsko? Tak, buď je „nagyszombatský“ (trnavský) blázon natoľko naivný a verí, že vďaka tomuto „líškaniu sa“ iredentistom získa peknú tváričku v ich očiach, či lacné politické body alebo len naďalej potvrdzuje svoju nekompetentnosť.

Napríklad, pokiaľ ide o Esterháziho: Pôsobil ako politik v Česko-Slovensku, neskôr v Slovenskej republike, bol poslancom česko-slovenského parlamentu a Snemu Slovenskej republiky. Po vojne bol odsúdený na trest smrti, neskôr bol trest zmiernený na doživotie. Historický ústav Slovenskej akadémie vied vydal v roku 2011 vyhlásenie v ktorom sa o. i. píše, že Ján Esterházi sa ako menšinový politik už za I. ČSR dlhodobo usiloval o rozbitie československého štátu a jeho demokratického režimu. V záujme tohto cieľa intrigoval a spravodajsky spolupracoval nielen s vládou v Budapešti, ale aj s nemeckými nacistami. Esterházimu sa pripisuje podiel na oklieštení Slovenska Viedenskou arbitrážou, historické fakty a archívne dokumenty dokazujú jeho kolaboráciu s nacistickou politikou, maďarskou iredentistickou politikou a vlastizradu.

Vo vzduchu teda visí otázka, či je premiérom neexistujúceho Felvidéku, ktorému chcú jeho iredentistickí „kamoši“ (akým je i Berényi) z minulosti a súčasnosti, pri príležitosti 100. výročia podpísania Trianonskej mierovej zmluvy, vyvesiť pri Rožňave akože felvidécku vlajku.

Aj tejto iniciatíve pôjdeme po krku. O všetkom vás budeme včas informovať.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva SHO.

————————-

Prečítajte si tiež: Ján Esterházi. Odsúdený zločinec a agent Budapešti

————————-

Pozrite si fotografie Igora Matoviča v spoločnosti ľudí, ktorí ohrozujú slovenskú štátnosť a jej územnú integritu:

Zdroj fotiek: Facebook a internet.

Matovič pred Úradom vlády so svojím priateľom Berényim z SMK.

Berényi veľmi rád pózuje pred obrazom vojnového zločinca Esterháziho, ktorého nekriticky velebí.

Matovič so svojím ďalším veľkým kamarátom – iredentistom.

Matovičov kamarát – iredentista si veľmi rád oblieka tričká, ktoré znázorňujú odmietanie Trianonskej mierovej zmluvy a propagujú obnovenie Uhorska.

Toto je pravá tvár slovenského predsedu vlády Matoviča. Aký premiér, takí kamaráti.

Sulík, Matovič a nešťastník Hlina v ústredí SMK. Rokovali o spoločnom postupe pred voľbami.

Matovič so svojím priateľom v zbrani: Menyhártom z SMK. Známym iredentistom a šovinistom.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds