Ekologický projekt SHO: Liberálne vedenie Nitry opäť zlyhalo. My sme naprávali

Viacej škody ako osohu. Inak sa ani nedá nazvať kosenie trávy v Nitre. Nikto v celom progresívno-liberálnom vedení mesta túto činnosť nekontroluje, ale ako vidím, ani neplánuje. Chlapi na kosačkách rýchlo prebehnú sídlisko, aby stihli pokosiť čo najviac a vôbec ich nezaujíma, aký neporiadok za sebou nechajú.

A zjavne to nezaujíma ani nikoho z kompetentných, pretože ak by sa len trošku zamysleli, zabezpečili by niekoľko ľudí, ktorí by pred kosením vyzbierali z trávy neporiadok, ktorý kosačka rozseká na malé kúsky. Stačí naozaj iba pár ľudí bez akejkoľvek kvalifikácie, dlhodobo nezamestnaní, ktorých je v Nitre dosť, aby sídliská po kosení nevyzerali ako smetiská. No na takéto zamyslenie musí byť vôľa a pozitívny vzťah k životnému prostrediu. Je rozdiel mesto iba spravovať, alebo viesť správnou cestou.

Priatelia, vy čo nás poznáte viete, že nie sme iba facebookoví aktivisti a že nemáme problém vyhrnúť si rukávy a priložiť ruku k dielu.

Po rannom kosení trávy v Nitre, sa sídlisko Párovce zmenilo na jedno veľké smetisko. Skritizoval som tento stav, no nezostal som len pri tom. Vonku bolo pekné slnečné počasie a tak som vzal hrable, malého pomocníka a naše sídlisko upratal. Hodinka práce a hneď sa na okolie pozerá lepšie.

Doba sa ale zmenila. Pamätám si časy, keď sme mali pravidelné brigády. Väčšina susedov sa vždy pripojila a okolie nášho paneláku bolo vždy čisté. Dnes, ako som upratoval sídlisko, susedia ktorí prechádzali okolo, radšej odvrátili tvár, aby sa nemuseli náhodou pridať. Smutné. A pritom stačí, aby každý len trochu prispel svojou aktivitou a trochou času.

My v Slovenskom Hnutí Obrody v aktivitách nikdy nepoľavíme. Pretože ak chceme zapaľovať, musíme horieť.

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná pre vaše dobro.

————————–  

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds