Ekologický projekt SHO: Mládež vedieme k vlastenectvu. Aby bola hrdá na krásu našej otčiny

Priatelia slovenskej prírody. Pozrite si fotoreportáž, ktorá odhaľuje to, čo dokážu v prírode napáchať mentálne vylúčené indivíduá.

V nedeľu sme si vyhrnuli rukávy a spolu s deťmi z nášho sociálneho projektu Staráme sa sme opäť odstránili čiernu skládku, ktorá vznikla na odpočívadle pred Rimavskou Sobotou. Skládku pravidelne zakladajú hlavne vodiči, ktorí si naň zájdu akože odpočinúť. A preto sme pre deti pripravili voľnočasovú aktivitu v prírode, ktorú si, pevne veríme, zoberú aj do svojich životov a voči našej spoločnej prírode sa budú v budúcnosti správať ohľaduplne a voči životnému prostrediu zodpovedne.

Deti boli rady a spolu s nami vyzbierali okolo 20 vriec komunálneho odpadu (prevažne plastové a sklenené fľašky) a z okolia odpočívadla sme tiež vytiahli asi 9 pneumatík.

Poučenie?! Les nie je skládka, smeti patria do koša. To si uvedomujú aj deti. Tak prečo nie niektorí mentálne vylúčení dospelí?!

Ekologickým aktivitám sa venujeme už od roku 2008, aj vďaka vaším 2% z daní. Pevne veríme, že sa na vaše správne rozhodnutie môžeme spoľahnúť aj v tomto roku. Ako na to? Je to jednoduché. Viac informácií nájdete TU. Ďakujeme.

———————–

Prečítajte si tiež: SHO: Metlička, lopatka a taška na smeti. Žiaľ, niekedy povinná výbava do prírody

———————–

Okolitá príroda sa síce zazelenala, ale odpadky bolo stále vidno.

Plastové a sklenené fľaše. To je také ťažké ich hodiť do koša?

Asi je to ťažké, keď aj kôš sa stal odpadom.

Drevo mizne, odpadky pribúdajú.

Dosť bolo komentovania! Ideme pracovať!

Miškin prvý úlovok.

Plastové fľaše na každom kroku.

Ekokomando zložené z detí z projektu Staráme sa a splnomocnenca SHO pre projekt Nebuď sviňa, Pavlom Skýpalom.

A ide sa von z lesíka s pneumatikami.

Majo by ju najradšej vykotúľal sám, ale na veľké koleso treba veľkého chlapa. 🙂

No, ale toto koliesko mu už problém nerobilo. 🙂

Deti pod vlajkami bieleho dvojkríža pracovali ako včeličky, za čo si vyslúžili obrovskú pochvalu.

Malý Janko je síce naozaj malý, ale zato silný nášmu Pavlovi, splnomocnencovi SHO pre projekt Staráme sa, ihneď pribehol na pomoc.

Výsledok je na svete. Asi 20 veľkých vriec plných plastu a skla, niekoľko pneumatík, kabáty, ale aj smetný kôš, ktorý keď na odpočívadle doslúžil, sám sa stal odpadom.

Kde je vôľa, tam je cesta…

Vlastenectvo má mnoho podôb a jednou z nich je i láska k prírode. Pridajte sa k nám, ak to so Slovenskom a jeho prírodným bohatstvom myslíte naozaj vážne!

———————

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na naše ekologické aktivity, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: projekt Nebuď sviňa. Ďakujeme, Slováci.

———————

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds