SHO: Metlička, lopatka a taška na smeti. Žiaľ, niekedy povinná výbava do prírody

Zvykol som si chodiť čítať knihu do prírody a som rád, že v Nitre máme na to krásny mestský park.

Ak si však chcem posedieť v príjemnom prostredí musím si ho spraviť, pretože okolie každej lavičky vyzerá ako smetisko. Fľaše, vrchnáky, plechovky a more „špakov – vajglov“. Smutný pohľad. Samozrejme je to aj dôsledok chýbajúcich odpadových košov, no hlavná príčina je v nás ľuďoch. Keď už strávim čas na tej lavičke, prečo nemôžem vziať smeti zo sebou k najbližšiemu smetiaku? Veď ako by ten park vyzeral, keby sa takto všetci správali?

Každý by mal začať ale od seba. A tak, keď idem do parku posedieť si pri knihe, beriem so sebou okrem knihy a kávy aj malú metličku, lopatku a tašku na smeti. Desať minút a posedenie na slnku v prírode je hneď príjemnejšie. Keď potom opúšťam čistú lavičku, mám dobrý pocit a pevne dúfam, že ďalší ktorému poslúži na oddych si to bude vážiť a svoje smeti si vezme so sebou.

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda SHO.

———————–

Prečítajte si tiež: SHO. Ekokomando opäť zasahovalo: Komu nie je zhora dané, v obchode nekúpi

———————–

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds